TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu tamamlandı

5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu tamamlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü anısına düzenlenen 13’üncü Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu, yoğun katılımla tamamlandı.

Tarihi Taş Köprü üzerinden geçen koşucuların, yöresel kıyafetleriyle müzik çalan davul ve zurnacıları görünce çiftetelli oynayıp, halay çekmesi renkli görüntüler oluşturdu.

5 ocak adana kurtuluş yarı maratonu tamamlandı
5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 21 kilometrelik 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu’na Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerden bin 327 atlet katıldı. 10 kilometrelik Halk Koşusu’nda ise bin 173 kişi ter döktü. Bu yıl ‘İkinci Yüzyılın Birinci Koşusu’ sloganıyla düzenlenen maratonda, 2 bin 500 katılımla rekor kırıldı. Seyhan ilçesindeki Fuzulu Caddesi’nde başlayan koşu, kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı güzergahta devam etti.

KOŞUYA ÇİFTETELLİ MOLASI

Her yaştan katılımın olduğu halk koşusunda, Tarihi Taş Köprü üzerinde yöresel kıyafetler ile müzik çalan davul ve zurnacılar ilgi gördü. Köprüden geçenler koşuyu bırakıp, davul ve zurna eşliğinde çiftetelli oynayıp, eğlendi. Bazı atletlerin bir araya gelip, halay çekerek köprüyü geçmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü anısına düzenlenen 13’üncü uluslararası 5 ocak adana kurtuluş yarı maratonu ve halk koşusu, yoğun katılımla tamamlandı.
Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü anısına düzenlenen 13’üncü Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu, yoğun katılımla tamamlandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı maraton, Merkez Park’ta son buldu. Adanalıların, evlerinin balkonlarından ve sokakta takip ettiği maratonda, koşuya katılanlara madalya takılırken, dereceye girenlere toplam 389 bin 250 TL para ödülü dağıtılacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler