TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yaptı

  5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğrencilerinin ‘Engel olma farkında ol’ sloganıyla gerçekleştirdikleri toplumsal duyarlılık projesinde 5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yaptı.

  Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencileri Zeliha Hıdıroğlu, Aybüke Sağıroğlu ve Ömer Faruk Binici, toplumsal duyarlılık sağlamak amacıyla Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile ortak program düzenledi. Öğrenciler tarafından daha önce belirlenen farklı engelli gruplarından 5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yaptı.

  Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Derya Gürcan Yıldırım, Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe’nin de izlediği projede engelliler, gün boyu gelen müşterilerden sipariş aldı, taleplerini yerine getirdi. Ellerinde sipariş defteri, tepsilerinde çay, dondurma, börek siparişlerini misafirlere sunan engelliler, 1 gün süreyle de olsa çalışmanın mutluluğunu yaşadı. 

  5 engelli sosyal tesislerde 1 gun garsonluk yapti 1 - yerel haberler - haberton
  5 engelli sosyal tesislerde 1 gün garsonluk yaptı

  ‘BİZE KİMSE ACIMA GÖZÜYLE BAKMASIN’

  Bastonuyla garsonluk yapmaktan mutlu olduğunu belirten görme engelli Tansu Çiller Kara, “Misafirlere siparişlerini verdik, herkes memnun kaldı. Bizler, her engelin üstesinden gelebilecek kapasiteye ve zihniyete sahibiz. Bize acıma gözüyle kimse bakmasın” dedi.  

  Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Zeliha Hıdıroğlu da “Toplumsal duyarlılık projesi kapsamında ‘Engel olma farkında ol’ sloganıyla yola çıktık. Engelliler, müşterilerin siparişlerini aldı, görevlerini gayet güzel yerine getirdi. Toplumun engelli garsonlara bakışı da çok güzel oldu. Biz isteyince bir şeyler yapabiliriz. Engel olmayıp farkında olursak her şey daha güzel olacak” diye konuştu.  

  Engellilerin engel durumlarının, iş yapmalarına çok da engel olmadığını bir kere daha gördüklerini belirten, Psikoloji Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ömer Faruk Binici, 1 günlük çalışmada sosyal tesislere gelen müşterilerin olumlu tepkiler verdiğini söyledi. 

  5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yapti - yerel haberler - haberton
  5 engelli sosyal tesislerde garsonluk yaptı

  Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Derya Gürcan Yıldırım, Atatürk Üniversitesi’nin toplumsal duyarlılık projelerine destek verdiğini söyledi. 3 öğrencinin kendi imkanlarıyla projeyi hazırladıklarını kaydeden Yıldırım, “Engelliler, engel olunmadığı, hayata katılmalarına izin verdiğimiz sürece her şeyin çok olumlu ilerlediğini gösterdi” dedi.  

  Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe de sağlıklı bireyler için olduğu kadar engelli bireyler için de ekonomik bağımsızlığın önemli olduğunu belirterek, bu tür çalışmaların, engellilerin ayakları üzerinde durmalarının önünü açacağını söyledi.

  Engelliler, 1 günlük çalışmanın sonunda Olimpiyat Parkı’ndaki Engelli Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’nde şarkılar söyleyip eğlendi. Gün dolayısıyla engellilere hediyeler verildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler