TRY - Türk Lirası
EUR
19,316
USD
18,636
GBP
22,375
CNY
2,603
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın final günü

4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nın final günü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nın final günü Kazak güreşi, Tatar güreşi ve Kökbörü yarışlarıyla başladı.

İlk 3’üne Kırgızistan’ın ev sahipliği yaptığı Dünya Göçebe Oyunları’nın 4’üncüsü bu yıl “Gelenekten Geleceğe Bir’iz” sloganıyla Bursa’nın İznik ilçesindeki İznik Gölü’nün kıyısında düzenleniyor.

4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın final günü

13 branşta 102 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun katıldığı 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nın 4’üncü ve son günü alış güreşi, kapışmalı aba güreşi ve atlı okçuluk yarışlarıyla başladı. Yüzlerce sporcu galip gelebilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Oyunları izlemeye gelen sporseverler ise heyecanlı anlar yaşadı.

Öte yandan saat 20:00’da 4’üncü Göçebe Dünya oyunlarının kapanış programı düzenlenecek.

Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları'nın final günü Kazak güreşi, Tatar güreşi ve Kökbörü yarışlarıyla başladı.
Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları’nın final günü Kazak güreşi, Tatar güreşi ve Kökbörü yarışlarıyla başladı.

İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları kapsamında oynan kökbörü final maçında Kazakistan ve Kırgızistan ekipleri karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı yaklaşık 2 bin seyirci takip etti. Çekişmeli geçen maçta Kazakistan, Kırgızistan’ı 4-3 mağlup ederek, kökbörü oyununda şampiyon oldu. Kazak seyirciler skora sevinirken, bazı Kırgız seyirciler ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler