TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji Haberleri4th Dimension takımı ABD'den başarıyla döndü

  4th Dimension takımı ABD’den başarıyla döndü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bahçeşehir Koleji İzmir 50’nci Yıl Kampüsü robotik takımı 4th Dimension, ABD’de yapılan dünya şampiyonasında Chairman’s Award Finalist ödülünü alarak dünyanın en prestijli altı takımından biri olarak, 2023 yılındaki dünya şampiyonluğuna doğrudan davet edildi.

  Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsündeki Fen ve Teknoloji ile Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından 6 yıl önce Ege Bölgesi’nin ilk First Robotics Competition (FRC) takımlarından biri olarak kurulan 4th Dimension, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

   Okuldaki yoğun çalışmaları sonucu 6 bin 429 numaralı endüstriyel robotlarını inşa eden 4th Dimension üyesi 25 öğrenci, birçok okulun katıldığı İzmir Regional’da, yarışmanın en prestijli ödülü olan Chairman’s Award’u kazandı. Bu başarılarıyla ABD’deki Houston-Teksas’ta yapılan FRC dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan takım, buradan da zaferle döndü.

  Dünya Şampiyonası’na online mülakatla katılan takım, yaptıkları endüstriyel robot, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler ve STEM alanında yaptıkları nitelikli çalışmalarla alanında uzman seçkin jüri tarafından Chairman’s Award Finalist ödülüne layık görüldü.

  4th dimension takimi abdden basariyla dondu 1 - teknoloji haberleri - haberton
  4th dimension takımı abd’den başarıyla döndü

  2021-2022 yılı FIRST Robotics Competition Rapid React sezonuna 26 ülkeden 3 bin 225 FRC takımından 80 binin üzerinde lise öğrencisi katılım göstermişti.

  “BİZLERİ GURURLANDIRDI”

  Öğrencilerin yarışmada aldıkları bu başarı, ailelerine ve okullarına büyük gurur yaşatırken Lise Müdürü Dr. Aylin Gil, “Öğrencilerimizin başarısı, okulda aldıkları eğitimin bir sonucu. Fen ve teknoloji eğitimlerine eğlenceyi de ekleyen robotik takımımız, ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Bu yarışmada, çok yüksek bir skorla şampiyonluğu kazanan takımımız, mekanik alanda başarılarının yanı sıra yürüttükleri bilimsel ve sosyal projeler ile de her kesimden beğeni toplamaktadır. Emeklerinin karşılığını almaları hepimizi sevindirdi” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler