TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaÖne Çıkan42 maden işçisi dualarla anıldı

42 maden işçisi dualarla anıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi’nde, 14 Ekim’de meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden 42 maden işçisi için 52’nci günde Kur’an-ı Kerim okutuldu.

Bartın’ın Amasra ilçesinde, TTK Üzülmez Müessesesi’nde, 14 Ekim’de meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 42 işçi için 52’nci günde dualar okundu. Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) düzenlediği programa; TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, TTK Üzülmez İşletme Müdürü Müjdat Birol, GMİS Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demi, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, madenciler, mühendisler ve teknikerler katıldı.

42 maden işçisi dualarla anıldı
42 maden işçisi dualarla anıldı

GMİS Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, ailelere de başsağlığı diledi. Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra işçilere, kuyu başında mevlit şekeri ve gül suyu ikram edildi. Madenciler, duanın ardından çalışmak için yer altına indi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler