TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam400 kişi ormanda kaybolan Şehmus'u arıyor

  400 kişi ormanda kaybolan Şehmus’u arıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tekirdağ ile İstanbul sınırları içinde kalan Çamlıkköy Tabiat Parkı’na ailesiyle birlikte piknik yapmak için gelip, ormanda kaybolan Şehmus Eke’den (20), 4 gündür haber alınamıyor. Eke’nin cep telefonu ile bıçağını bulan 400 kişilik arama-kurtarma ekibi, henüz kendisine ulaşamadı.

  İstanbul’da oturan Şehmus Eke, Kurban Bayramı’nın son günü olan 12 Temmuz’da, ailesi ile birlikte İstanbul’un Çatalca ile Tekirdağ’ın Saray ilçesine sınırları içinde bulunan ve halk arasında ‘Kastro’ olarak bilinen Çamlıkköy Tabiat Parkı’na piknik yapmaya geldi. Eke, piknik sırasında ailesinin yanından ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Aile Eke’yi bulamayınca jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

  400 kisi ormanda kaybolan sehmusu ariyor 1 - yaşam - haberton
  400 kişi ormanda kaybolan şehmus’u arıyor

  400 KİŞİLİK EKİP ŞEYMUS’U ARIYOR

  Jandarma ekiplerinin ilk gün yaptığı aramadan sonuç alınamayınca, bu kez bölgeye İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen Jandarma Komando Arama-Kurtarma Tabur Komutanlığı (JAK), Polis Arama-Kurtarma (PAK), AFAD, AKUT ve denizde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 400 kişilik arama-kurtarma ekibiyle kapsamlı çalışma başlatıldı. Havadan dron, karadan iz takip köpeklerinin de kullanıldığı aramalar yapıldı. 

  CEP TELEFONU VE BIÇAK BULUNDU

  Yapılan aramalarda Şehmus Eke’nin ormana girdiği yerden 1 kilometre uzaklıkta cep telefonu ile bıçağı bulundu. Bunun üzerine arama çalışmaları, bu bölgede yoğunlaştırıldı. Çalışmaların 4’üncü gününde de Şemhus Eke’ye henüz ulaşılamadı. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler