TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler4 THK uçağı yangınlarla mücadele edecek

  4 THK uçağı yangınlarla mücadele edecek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya, orman yangınlarıyla mücadelede kullanılmak üzere bakımları yapılan THK uçaklarla ilgili, “3 tanesinin test uçuşlarına başladık, 1 tanesinin de işlemlerine başlayacağız. 4 THK uçağı bu sezon orman yangınlarıyla mücadele edebilecek” dedi.

  4 thk ucagi yanginlarla mucadele edecek 1 - yerel haberler - haberton
  4 THK uçağı yangınlarla mücadele edecek

  THK Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya, THK Üniversitesi Türkkuşu Yerleşkesi’ndeki basın toplantısında, bakımı yapılan uçaklara ilişkin bilgi verdi. Kaya, kurum bünyesindeki 9 adet CL-215 amfibik yangın söndürme uçağından 4’ünün yangınla mücadele için hazır hale getirildiğini belirterek, “Uçaklarımızın bakımlarını TUSAŞ ile iş birliği halinde tamamladık. 3 tanesinin test uçuşlarına başladık, 1 tanesinin de işlemlerine başlayacağız. 4 THK uçağı bu sezonda orman yangınlarıyla mücadele edebilecek halde olacak” diye konuştu. 

  4 thk ucagi yanginlarla mucadele edecek 2 - yerel haberler - haberton
  “3 tanesinin test uçuşlarına başladık, 1 tanesinin de işlemlerine başlayacağız. 4 THK uçağı bu sezon orman yangınlarıyla mücadele edebilecek”

  Yangınla mücadelede helikopter ihalelerinin de yapıldığını dile getiren Kaya, “Savunma Sanayii Başkanlığı üzerinden 3 yıllık ve 55 helikopterlik ihale yapıldı. Biz buradan 50 helikopterlik ihaleyi kazandık. 35 küçük helikopter, 10 gece görüşlü ve 5 ağır helikopter olmak üzere bu sene orman yangınları ile mücadelede yer alıyoruz. Bizim arzumuz, orman yangınlarıyla mücadeledeki kabiliyet ve kapasitemizi bir şekilde kaybetmeden hükümetimizin de desteğiyle maliyet artı kar yöntemiyle bir şekilde bu işlerde devam edebilmek. Buralardan elde edilecek gelirlerle Türk gençlerini sportif havacılıkta finanse edebilmek istiyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler