TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler30 bin depremzede Alanya'da ağırlanıyor

30 bin depremzede Alanya’da ağırlanıyor

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Antalya’nın Alanya ilçesinde de seferberlik başlatıldı. Depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için Afet Koordinasyon Merkezi oluşturulan ilçeye gelen 30 bin depremzede Alanya’da ağırlanmaya başlandı.

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, AFAD ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği iş birliği ile ilk etapta, ilçede 30 bin depremzede için çalışma başlatıldı. Tosmur Mahallesi’ndeki belediye ek hizmet binası, Afet Koordinasyon Merkezi’ne dönüştürüldü. Afet bölgelerinden getirilen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için hayırseverler de destekleriyle merkezin çalışmasına katkı sağlıyor. Merkezde depremzedelerin kıyafet, barınma, yiyecek ve genel ihtiyaçları karşılanıyor. İlçeye otobüsle getirilen ya da kendi imkanlarıyla gelen depremzedelere destek verilen merkezde gönüllüler de çalışmalara katılıyor. Depremzedeler için oteller, hizmet binaları ve yurtlar gibi kurum binaları, kademeli olarak hizmete sunulacak.

30 bin depremzede alanyada agirlaniyorw - yerel haberler - haberton
30 bin depremzede alanya’da ağırlanıyor

​Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de depremzedeleri ziyaret edip, oyuncak dağıttı. Yücel, “Hızlı şekilde çalışmalara başladık. Depremzede vatandaşlarımızın konaklayacakları otel ve yurtlara yerleştirilmesi, ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar koordinasyon merkezimizden yürütülecek. Deprem bölgesinden yola çıkmamış vatandaşlarımız bağlı bulundukları kaymakamlığa müracaat edip, kaymakamlık veya AFAD müdürlüklerince Alanya’ya gönderilmesi işlemleri ve kabulleri yapılarak otellere yerleştirilecek. Lütfen, şu anda yolda, Alanya’ya gelmekte olan depremzedelerimizi Alanya Belediyesi Tosmur ek hizmet binasına yönlendirelim. Kriz masamız, otellere, yurtlara veya pansiyonlara depremzedelerimizi ivedilikle yerleştirecekler” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler