19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne Çıkan3 mega blok Gelibolu'ya getirildi

  3 mega blok Gelibolu’ya getirildi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımına hızla devam edildiği, 3 mega blokun Gölcük Çimtaş Tesisleri’nden Gelibolu’ya getirildiği açıklandı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, hizmete girdiğinde dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanını alacak, renkleri, figürleri ve diğer özellikleriyle özgün mimariye sahip 1915 Çanakkale Köprüsü‘nün inşasının sürdüğü bildirildi. 

  Avrupa ve Asya ankraj bloklarında imalatların yüzde 99 oranında tamamlandığı belirtilerek, “Ana kablo tel imalatları tamamlanırken; tel demet imalatında yüzde 89 gerçekleşme sağlandı. Ayrıca fabrikada tabliye imalatları kapsamında panel imalatında yüzde 92, blok imalatlarında ise yüzde 45 gerçekleşme sağlandı” denildi.

  3 mega blok gelibolu'ya getirildi
  3 mega blok Gelibolu’ya getirildi

  MEGA BLOKLAR DEPO SAHASINDA 

  Fabrikada tamamlanan 3 mega blokun, Gölcük Çimtaş Tesisleri’nden Gelibolu Tabliye Depo sahasına getirildiği bildirilen açıklamada, “Kedi Yolu Montajının tamamlanması ile mega blok olma özelliğine sahip, 48 metre uzunluğunda, 45 metre genişliğinde ve 700 ton ağırlığındaki tabliyenin gerekli hazırlıkların ardından montajına başlanılacak” denildi. 

  Ayrıca köprünün ayaklarının yüksekliğinin, Fransa’nın başkenti Paris’in simgesi 300 metrelik Eyfel Kulesi’ni geçtiği kaydedildi. 

  Ulaştırma ve altyapı bakanlığı'nca 1915 çanakkale köprüsü'nün yapımına hızla devam edildiği, 3 mega blokun gölcük çimtaş tesisleri'nden gelibolu'ya getirildiği açıklandı.
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımına hızla devam edildiği, 3 mega blokun Gölcük Çimtaş Tesisleri’nden Gelibolu’ya getirildiği açıklandı.

  ÇANAKKALE BOĞAZI 6 DAKİKA GEÇİLECEK

  Çanakkale Boğazı’nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmete açılacağı, köprü sayesinde Çanakkale Boğazı’nın 6 dakikada geçilebileceği vurgulandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler