TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler2'nci Elizabeth'in 96'ncı doğum günü kutlandı

  2’nci Elizabeth’in 96’ncı doğum günü kutlandı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birleşik Krallık Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 96’ncı doğum günü, Ankara’da kutlandı. Resepsiyonda Türkiye ve Birleşik Krallık bayrakları Ankara’nın simgelerinden Atakule’ye yansıtıldı. 

  Birleşik Krallık Büyükelçiliği bahçesinde, Büyükelçi Dominick Chilcott’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona, Birleşik Krallık Devlet Bakanı Mike Freer, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, diplomatlar ve misyon şefleri katıldı. Kral 8’inci Edward ile Kraliçe 2’nci Elizabeth’in, Türkiye’ye yaptığı ziyaretlere ilişkin fotoğraflar sergilendi. Sergide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın, Kraliçe 2’nci Elizabeth ile fotoğrafları da yer aldı. Resepsiyonda Türkiye ve Birleşik Krallık bayrakları Ankara’nın simgelerinden Atakule’ye yansıtıldı. 

  2'nci elizabeth'in 96'ncı doğum günü kutlandı
  2’nci Elizabeth’in 96’ncı doğum günü kutlandı

  Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin yüzyıllar öncesine dayandığını belirterek, iki ülkenin NATO’da da önemli iki müttefik olduğunu kaydetti. Kaymakcı, ikili ticarette 20 milyar dolarlık bir hedef konduğunu bildirerek, 3 bin 200 İngiliz firmasının Türkiye’de yatırım yaptığını kaydetti. Kaymakcı, Kraliçe 2’nci Elizabeth’e sağlık dileyerek, “Kraliçeye sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Kraliçe’nin bu bahçede dikili bir ağacı var. Kraliçenin hafızası, enerjisi, kararlılığı her zaman hafızamızda kalacak, milli gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

  Büyükelçi Dominick Chilcott, Kraliçe’nin, Birleşik Krallık ve 53 Milletler Topluluğu ülkesinin devlet başkanı olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz hafta, Birleşik Krallık ve diğer 53 Milletler Topluluğu üyesi ülke, tahta 1952 yılında geçen ve 70 yıldır hüküm süren Majesteleri Kraliçe’nin hizmetlerini ve hayatını kutladı. Majesteleri ayrıca, çok önemli bir uluslararası şahsiyet. Milletler Topluluğu’nu oluşturan 54 ülkenin başkanı statüsünde. 100’ü aşkın ülkede 21 binin üzerinde resmi ziyarete katıldı. Bunlara Türkiye’ye yaptığı 3 ziyaret de dahil. Bu ziyaretlerin fotoğrafları konutta.

  Birleşik krallık kraliçesi 2'nci elizabeth'in 96'ncı doğum günü, ankara'da kutlandı. Resepsiyonda türkiye ve birleşik krallık bayrakları ankara'nın simgelerinden atakule'ye yansıtıldı.  
  Birleşik Krallık Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 96’ncı doğum günü, Ankara’da kutlandı. Resepsiyonda Türkiye ve Birleşik Krallık bayrakları Ankara’nın simgelerinden Atakule’ye yansıtıldı. 

  Cumhurbaşkanı Gül ve eşinin 2011’de yaptığı ziyaret de var. Ayrıca Kraliçe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı en son olarak Mayıs 2018’de Buckingham Sarayı’nda kabul etmişti. Kendi yurdunda ise Winston Churchill’den 8’de 1 Osmanlı kanı taşıyan Boris Johnson’a kadar tam 14 Britanyalı başbakan ile çalıştı. Kraliçe’nin hayatı, özverili bir kamu hizmeti, kişisel bütünlük ve adanmışlığın muhteşem bir örneği. Pek çok Britanyalı kendisini, Kraliçe’nin rekor kıran ve tarih yapan hükümdarlığı sırasında yaşadığı için çok şanslı kabul ediyor” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler