TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaÖne Çıkan24 saatte Covid-19 vaka sayısı 30 bin 438 oldu

  24 saatte Covid-19 vaka sayısı 30 bin 438 oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sağlık Bakanlığı Güncel Covid-19 Tablosunu yayımladı. Son 24 saatte Covid-19 vaka sayısı 30 bin 438 oldu.

  Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantı sonrasında Bakan Koca, yazılı açıklama yayınladı. Şu an ki aktif vakaların yüzde ellisinin 30 yaş altındaki kişilerden oluştuğunu söyleyen Koca, ”İki doz mRNA aşısı olmuş vatandaşlarımızın 3. doz olmasını gerektiren bir durum yok” dedi.

  24 saatte covid 19 vaka sayisi 30 bin 438 oldu 0001 - öne çıkan - haberton
  Sağlık Bakanlığı Güncel Covid-19 Tablosunu yayımladı. Son 24 saatte Covid-19 vaka sayısı 30 bin 438 oldu.

  Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle toplandı

  Toplantının gündeminde, bazı okullarda uygulanmaya başlanan PCR taraması ve aşılama takvimi vardı. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı. Bakan Koca açıklamasında aktif vakaların yüzde ellisinin 30 yaş altındaki kişilerden oluştuğunu belirtti.

  Biontech’te üçüncü doza gerek yok

  Bakan Koca’nın açıklamasında yer alan ifadeler şöyle: ”Gençlerimizin daha çok hastalığa yakalanıyor olmasının ardında aşılama programımızda18 yaş ve üzerinin öncelikli olması var. Son 1 ay içinde vefat eden vatandaşlarımız içinde en büyük oran 70 yaş ve üzeri vatandaşlarımızadır.

  2 doz mRNA aşısı olmuş vatandaşlarımızın 3. doz aşı olmaya ihtiyaç duyup duymayacağı konusunda değerlendirmeler de yapılmıştır. daha önce açıkladığımız üzere 2 doz mRNA aşısı olan vatandaşlarımızın ortalama 4 ay süre önce aşı oldukları dikkate alındığında halen koruyuculuğun devam ettiği değerlendirilmiştir. Bu konuda aşı olduğu halde virüse yakalananlar üzerinde yapılan incelemerlimiz sürmektedir. Şu an iki doz mRNA aşısı olmuş vatandaşlarımızın 3. doz olmasını gerektiren bir durum yoktur. İnaktif aşı olmuş vatandaşlarımızın ise vakit kaybetmeden 3. doz aşılarını ister mRNA ister inaktif aşı ile olmalarını bir kez daha şiddetle öneriyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler