TRY - Türk Lirası
EUR
18,5250
USD
17,9489
GBP
21,9075
CNY
2,6612
24 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
11 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'21'inci yüzyıl Türk asrı olacak'

  ’21’inci yüzyıl Türk asrı olacak’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, ”21’inci yüzyıl Türk asrı olacaktır. İçinde bulunduğumuz zorlu günler yakında geride kalacaktır” dedi.

  MHP Genel Başkanı Mustafa Kalaycı, memleketi Konya’da ‘Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ programı kapsamında Hüyük ilçesini ziyaret etti. Esnafı ziyaret edip sohbet eden Kalaycı, daha sonra düzenlenen toplantıda partililerine seslendi. Cumhur İttifakına değinen Kalaycı, ”Bölgesel ve küresel ölçekte her alanda uluslararası hukuka uygun, meşru ve milli politikalarla bekamıza, güvenliğimize, egemenlik haklarımıza ve tarihi mirasımıza sahip çıkılmaktadır.

  Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi saf dışı bırakmaya çalışanların oyunları bozulmuş, mavi vatanımıza sahip çıkılmıştır. Türk yurdu Karabağ, 28 yıl sonra Ermenistan’ın işgalinden kurtarılmıştır. ‘Dünyaya bir daha gelsem Ayasofya imamı olmak isterdim’ diyen Nihal Atsız’ın, ‘Gençler! Bugün mü yarın mı bilemem. Fakat Ayasofya açılacak’ diyen Necip Fazıl’ın bu sözleri gerçek olmuş, 86 yıl sonra zincirler kırılmış, Ayasofya, Müslüman gönüllerle buluşturulmuştur.

  21inci yuzyil turk asri olacak 1 - politika - haberton
  ’21’inci yüzyıl Türk asrı olacak’

  Türk Konseyi geçen yıl İstanbul’daki 8’inci zirvesinde aldığı kararla adını ‘Türk Devletleri Teşkilatı’ olarak değiştirmiş ve zirve toplantısında onaylanan Türk Dünyası 2040 Vizyon Belgesi de teşkilatın geleceğine ilişkin önemli bir adım olmuştur. ‘Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim.

  Türk Birliği’nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ömrünü Türk milletine adayan ve bu uğurda nice çilelere katlanan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bize hedef gösterdiği Türk Birliğinin sütunları şükürler olsun ki dikilmiştir. Cumhur İttifakı ile Türk cihan hakimiyeti mefkuresinin tohumu yeniden atılmıştır. 21. yüzyıl Türk asrı olacaktır. İçinde bulunduğumuz zorlu günler yakında geride kalacaktır. Geleceğin muhteşem ve müreffeh günlerine inanıyorum ki Cumhur İttifakıyla ulaşılacaktır.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler