TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri2023 Türkiye Kış Bisiklet Yarışları başladı

2023 Türkiye Kış Bisiklet Yarışları başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Uluslararası Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi Antalya’da başladı.

Serik ilçesinde Belkıs mahallesindeki tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu’ndan başlayan Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisi birinci yarışına yerli ve yabancı 16 takımdan 32 sporcu katıldı. 23 seriden oluşan ve 2 ay sürecek Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Antalya’nın tarihi yerlerinde o yerin ismi ile yapılacak. Seri kapsamında 76 yabancı takımdan 1260 sporcu ile 4 Türk takımından 63 sporcu pedal çevirecek.

Aspendos Antik Tiyatrosu’ndan startı verilen yarışta sporcular, Serik’teki tarihi yerlerden Belek turizm merkezine pedal çevirip başlangıç noktasında yarışı tamamlayacak. Sporcular 149.8 kilometrelik parkurda birincilik mücadelesi verecek.

2023 turkiye kis bisiklet yarislari basladiw - spor haberleri - haberton
2023 türkiye kış bisiklet yarışları başladı

Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, “Dünyanın en büyük seri yarışlarından en fazlasını Türkiye aldı. Bunlardan birincisine bugün başlıyoruz. 23 seriden oluşan Türkiye Kış Bisiklet Yarışları serisi 2 ay sürecek. Uluslararası Bisiklet Federasyonu bu yarışları Türkiye’ye verdi. Türkiye olarak bunu başarı ile gerçekleştireceğiz. Yarışlarımızın hepsi Antalya bölgesindeki bir antik şehrimizden veya ören yerlerimizden start alacak. Tarihi yerlerde start vereceğimiz için yarışlar ülkemizin tanıtımı açısından çok önemli. 23 yarışımızın hepsine antik şehirlerimizin ismini verdik. Her sporcu kendi sosyal medyasından paylaşım yapacağı için yarışlar milyonlarca kişiye ulaşacak” diye konuştu.

Serinin 2’nci yarışı yarın Antalya Expo’da, Expo Kriteryum ismi ile yapılacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler