TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
8.9 C
Ankara
10.8 C
İstanbul
15 C
İzmir
20 Ekim 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam20 yaşındaki Türk piyanist Eda'ya Almanya'da ödül

  20 yaşındaki Türk piyanist Eda’ya Almanya’da ödül

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  20 yaşındaki Türk piyanist Eda Eviniş Uluslararası Robert Schumann Piyano Yarışması Düsseldorf 2021’de birincilik kazandı

  Yirmi yaşındaki Türk piyanist Eda Seviniş, Uluslararası Robert Schumann Piyano Yarışması Düsseldorf 2021’in final etabında kendi kategorisinde birinciliği kazandı. ABD’de burslu müzik eğitimi alan Seviniş, final etabında Asasello Quartet ile sahne alarak Schumann’ın ‘mi bemol majör piyano beşlisini’ seslendirdi.

  Seviniş, yarışmada üç eleme etabını geçerek Düsseldorf‘taki Robert Schumann Saal’da yapılan finale katılmaya hak kazandı. Uluslararası Robert Schumann Piyano Yarışması Düsseldorf 2021’in final etabında Asasello Quartet ile sahne alan Seviniş yarışmada Schumann’ın ‘mi bemol majör piyano beşlisini’ seslendirdi. Genç piyanist Eda Seviniş, yarışmanın sonunda kendi kategorisinde birincilik ile ödüllendirildi.

  20 yasindaki turk piyanist edaya almanyada odul - yaşam - haberton
  20 yaşındaki Türk piyanist Eda’ya Almanya’da ödül

  ABD’nin Manhattan School of Music’te burslu okuyan Eda Seviniş, henüz altı yaşındayken 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi piyano eğitimine başladı. Seviniş, çok az kişinin başarabildiği bir eğitim bursu ile kazandığı Manhattan School of Music’te, bölüm başkanı Dr. Marc Silverman ile lisans eğitimine devam ediyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler