TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam20 torunu olan Zümrüt nine hayran bıraktı

  20 torunu olan Zümrüt nine hayran bıraktı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kars’ın Selim ilçesinde 7 çocuğu, 20 torunu olan Zümrüt nine (75), at üstünde geldiği Atlı Spor Şenliği’nde halay çekerek izleyenleri kendine hayran bıraktı.

  Selim ilçesine bağlı Hasbey köyünde oturan Zümrüt Arslan, Kekeç köyünde düzenlenen Atlı Spor Şenliği’ne katıldı. Torunlarıyla, atla şenliğin yapıldığı alana gelen Zümrüt Arslan, davetlilerin ilgi odağı oldu. Kafkas Atlı Spor Kulübü ve Kekeç Köy Muhtarlığı’nın iş birliği ile düzenlenen şenlikte müzik eşliğinde halay çeken Zümrüt Arslan, çocuk yaşlardan itibaren at bindiğini söyledi. 55 yıl önce Ardahan’ın Göle ilçesinden 30 atlı ile 5 köy 7 dağı aşarak Kars’ın Selim ilçesine bağlı Hasbey Köyü’ne gelin geldiğini ifade eden Zümrüt Arslan, bir süre önce vefat eden eşinin de at bindiğini kaydetti. At binmekten keyif aldığını söyleyen Arslan, ‘Pusat’ ismini verdiği atıyla yayla ve araziye gittiğini anlattı.

  20 torunu olan zümrüt nine hayran bıraktı
  20 torunu olan Zümrüt nine hayran bıraktı

  Zümrüt Arslan, “Çocukken at binmeye başladım. Eskiden kırmızı-sarı kağıt duvaklar vardı o duvakla at üstünde gelin geldim. Hiç yorulmadım. Eşim de at binicisiydi, ben de halen devam ediyorum. Köyde yaylaya ve tarlaya atla gidip geliyorum. Tarlaya yemek götürüyorum. At binmeyi çok seviyorum. Pusat ismini verdiğim atı 20 bin TL’ye aldım. Ona binip gezmekten büyük keyif alıyorum” diye konuştu.

  Kars'ın selim ilçesinde 7 çocuğu, 20torunu olan zümrüt nine (75), at üstünde geldiği atlı spor şenliği'nde halay çekerek izleyenleri kendine hayran bıraktı.
  Kars’ın Selim ilçesinde 7 çocuğu, 20 torunu olan Zümrüt nine (75), at üstünde geldiği Atlı Spor Şenliği’nde halay çekerek izleyenleri kendine hayran bıraktı.

  At sevdasının annelerinden kendilerine geçtiğini söyleyen Mehmet Arslan, “Annem 75 yaşında halen at biniyor. Bu zorla olan bir şey değil, atadan babadan gelen bir şey. Biz de 5 kardeş at biniciliğini devam ettirdik. Bizler de evlatlarımıza at binmeyi öğretiyoruz. Bu ata sporunu böyle götüreceğiz. Annem at binmeyi seviyor, kıramıyoruz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler