16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam2 katlı ahşap binayı sarmaşıklar sardı

  2 katlı ahşap binayı sarmaşıklar sardı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Bartın’da, 22 yıldır haldeki 2 katlı ahşap binayı sarmaşıklar sardı. Her yanı sarmaşıklarla kaplı bina, ağaca benzetiliyor.

  Okulak Mahallesi İnci Bankoğlu Sokak’ta bulunan binanın sahibi Teoman Yamanel, 41 yıl önce vefat etti. 1998 yılındaki büyük sel felaketinde hasar gördükten sonra kimsenin oturmadığı 2 katlı tarihi tescilli ahşap binayı tamamen sarmaşıklar kapladı. Binanın çevresine tehlike oluşturacağı düşüncesiyle kimsenin girmemesi için tel örgü çekildi. Zamanla sarmaşıkların sardığı evin geçen yıl çatısı çöktü. Her yanı sarmaşıklarla kaplı bina ağaca benzetilirken, ev olduğunu öğrenenler şaşırıyor. Vatandaşlar sarmaşıkların sardığı evin önünde fotoğraf çektiriyor. 

  Bartın’da, 22 Yıldır Haldeki 2 Katlı Ahşap Binayı Sarmaşıklar Sardı. Her Yanı Sarmaşıklarla Kaplı Bina, Ağaca Benzetiliyor.

  Mahalle sakinlerinden Tahir Bensiz, sarmaşıklarla kaplı binanın sahibinin 41 yıl önce vefatından sonra bir süre bir kiracının oturduğunu belirterek, “Kiracının evden çıkmasıyla kimse taşınmadı. Sonrasında zamanla evi sarmaşıklar sardı. Bu sokaktan geçenlerin dikkatini çekiyor ve fotoğraf çekiyorlar. İlk bakışta ev olduğuna inanamayanlar oluyor, bize soruyorlar bizde ev olduğunu söyleyince çok şaşırıyorlar.” dedi. 

  2 katlı ahşap binayı sarmaşıklar sardı

  Aynı sokakta oturan Ali Güngör, “Buranın ev olduğu anlaşılmıyor ki, insan şaşırıyor.” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler