16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler2 bin 713 çiftin nikahı kıyıldı

  2 bin 713 çiftin nikahı kıyıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi 2020’nin ilk sekiz ayında 2 bin 713 çiftin nikahını kıyıldı.

  Çankaya’da nikahlar, dezenfekte edilen salonlarda gelin, damat ve iki şahidin katılımıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek kıyılırken, çiftler törene mutlaka maske ile katılıyor.

  Çankaya‘da, yaşamlarını birleştirmek isteyen çiftleri pandemi süreci etkilemedi. Salgının damga vurduğu son altı ayda alınan önlemler ve kısıtlamalara rağmen Çankaya’da 2020 yılının ilk 8 ayında 2 bin 713 nikah kıyıldı. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının yaşandığı aylarda 1000’den fazla çift yaşamlarını birleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle 15 Haziran itibariyle açılan nikah salonlarında ilk günden bu yana yoğunluk artarak devam ediyor.

  GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI

  Çankaya belediyesi 2020'nin ilk sekiz ayında 2 bin 713 çiftin nikahını kıyıldı.
  Çankaya Belediyesi 2020’nin ilk sekiz ayında 2 bin 713 çiftin nikahını kıyıldı.

  Nikah işlemlerinin az sayıda katılımcı ve alınan önlemler dahilinde yapıldığını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “İçişleri Bakanlığından yayımlanan genelge doğrultusunda Çankaya’da evlenmek isteyen çiftlerimizin nikâh akitlerini gerçekleştiriyoruz. Nikahlarda, alınan önlemler kapsamında sosyal mesafe korunarak az sayıda katılımcı ve iki şahit dışında nikâhlar da kimse bulunmuyor; takı merasimi yapılmıyor. Çankaya Belediyesi olarak bu zor süreçte dünya evine giren tüm çiftlerimize bir ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyorum” diye konuştu.

  SALON DEZENFEKTE EDİLİYOR

  2 bin 713 çiftin nikahı kıyıldı
  2 Bin 713 Çiftin Nikahı Kıyıldı

  Çankaya’da nikahlar, dezenfekte edilen salonlarda gelin, damat ve iki şahidin katılımıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek kıyılırken, çiftler törene mutlaka maske ile katılıyor. Nikahlarda salonun kapasitesinin altında davetli kabul edilirken, hatıra fotoğrafları da maskeli alınıyor. Evlilik cüzdanının dahi dezenfekte edilerek takdim edildiği tören sonunda, ikinci törene geçilmeden salon bir süre havalandırılıyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler