TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşam2 başlı buzağı eğitim için kullanılacak

2 başlı buzağı eğitim için kullanılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da, bir gün yaşayabilen 2 başlı buzağı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veterinerlik Fakültesi’nde eğitimde kullanılacak.

Elmalı ilçesi Geçit Mahallesi’nde çiftçilik ve hayvancılık yapan Ramazan Özmil’e ait inek, 10 Ağustos günü çift başlı buzağı doğurdu. Gebe ineği ve diğer inekleri kontrol etmek için sabah ahıra gittiğini anlatan Özmil, “İneğimin buzağılayacak olduğunu gördüm. Buzağılaması zordu. El atınca çift kafa gördüm. Bunun üzerine veteriner Cemal Özkaya’ya haber verdim. O geldi, ineğimize müdahale etti, doğum yaptırdı. Saat 07.30’da ineğim doğum yaptı, buzağıya süt emzirdim” dedi. Ramazan Özmil, 2 ayrı baştan süt emzirdiği buzağıyı, ertesi gün kaybettiğini söyledi.

2 basli buzagi egitim icin kullanilacak 1 - yaşam - haberton
2 başlı buzağı eğitim için kullanılacak

NADİR GÖRÜLEN BİR OLAY

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veterinerlik Fakültesi, eğitimde kullanmak için ölen çift başlı buzağıyı Özmil’den teslim aldı. MAKÜ Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, çok nadir görülebilen bir olay olduğunu, buzağıyı hem inceleyeceklerini hem de öğrencilerin eğitiminde kullanacaklarını dile getirdi. Prof. Dr. Öner, çift başlı doğumun nedeniyle ilgili Patoloji Anabilim Dalı bölümünde ayrı inceleme yapıldığını söyledi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler