TRY - Türk Lirası
EUR
17,5023
USD
16,6965
GBP
20,3201
CNY
2,4922
16.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler2.5 metrelik vazo, Erdoğan'a takdim edildi

  2.5 metrelik vazo, Erdoğan’a takdim edildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir Menemenli Kültür ve Turizm Bakanlığı çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2.5 metrelik vazo hediye etti.

  AK Parti Genel Merkezi’nde dün MYK toplantısı öncesinde İzmir’in Menemen ilçesinden gelen 2.5 metrelik vazo ve Cumhurbaşkanlığı forsu ile dikkat çekti. Vazoyu yapan çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim etti.

  2. 5 metrelik vazo erdogana takdim edildi 1 - yerel haberler - haberton
  2.5 metrelik vazo, Erdoğan’a takdim edildi

  Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taşhomcu ve Pehlivan’dan vazonun yapımı hakkında bilgi aldı. Pehlivan, “Menemen’i ziyaretinizin ardından Menemen özelinde ve Menemen’i temsil eden size özel bir hediye olması gerektiğini düşündük. Çömlek ustalığı konusunda dünya şampiyonluğu da olan Taşhomcu, böyle görkemli bir eser ortaya çıkardı. Menemenli hemşehrilerimiz adına da bu nadide eseri size sunmaktan şeref duyuyoruz” dedi.

  Ahmet Taşhomcu da “Menemen’in kırmızı toprağını kullanarak 1 ay süren çalışmayla 2,5 metrelik vazoyu tamamladım. Yaklaşık 200 kilo çamur kullandım. Vazonun üzerindeki Cumhurbaşkanlığı forsu için de herhangi bir kalıp kullanmadım. Forsun yapımı 4 gün sürdü. Eseri size ulaştırmak için gün sayıyorduk. Sizin için böyle bir eser ortaya koyabilmenin gururunu yaşıyorum. Vazonun Cumhurbaşkanlığı’nda sergilenmesinden büyük onur ve mutluluk duyacağım” ifadelerini kullandı.

  2. 5 metrelik vazo erdogana takdim edildi 2 - yerel haberler - haberton
  İzmir Menemenli Kültür ve Turizm Bakanlığı çömlek sanatçısı Ahmet Taşhomcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 2.5 metrelik vazo hediye etti.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: USTALIĞA HAYRAN OLDUM

  Hediye için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vazoya ve ustalığa hayran kaldım. Çok etkilendim. El emeği böyle zor bir eseri ortaya çıkarmak epey zahmetli olmuştur. Bu nadide eser için değerli Belediye Başkan Vekilimiz Aydın Pehlivan, vazoyu tasarlayıp ortaya çıkaran kıymetli ustamız Ahmet Taşhomcu başta olmak üzere emeği geçen herkese Menemenli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu güzel vazoyu Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhafaza edeceğiz. Menemenli kıymetli hemşehrilerime de buradan sizler aracılığı ile selamlarımı iletiyorum” dedi.

  Görüşmede Aydın Pehlivan, kent için hazırlanan projeler dosyasını da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. Menemen’in acil ihtiyaçları ve kentsel yaşam kalitesini artırmak odaklı hazırlanan projeler hakkında kısa bir bilgi veren Pehlivan, ilçede AK Parti hizmet belediyeciliği anlayışı ile çok çalıştıklarını ifade etti. Pehlivan ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kokusu ve tadıyla özelleşen Emiralem çileği ve yöresel ürünlerden oluşan bir paket sundu. Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gelecek yıl 13’üncüsü yapılması planlanan çilek festivaline davet etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler