14.8 C
Ankara
21.4 C
İstanbul
22 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi

  18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde, İŞKUR iş birliğiyle kadın istihdamına yönelik başlatılan çalışmalarda 18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi.

  Merkez Müdürü Ufuk Çete, kontrollü normalleşmede yine kadın istihdamına yönelik İŞKUR ile ortaklaşa kurdukları çanta ve dikim evinde 50 kursiyerle çalışmalara başladıklarını belirterek, “Kurslarımızın amacı; sadece bilgi ve beceri edindirmek değil kadınları özellikle evlerden çıkarıp, kurslara getirerek, hem sosyalleşmelerine hem de ekonomiye katkı sağlamalarına olanak sunmaktır” dedi.

  Artuklu Halk Eğitim Merkezi‘nde kadınların istihdamı ve meslek edinmesine yönelik kurslara ilgi yoğunlaşıyor. Geçen yıl açılan kurslara katılan 18 bin kadın, meslek edindi. Artuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çete, kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla kadınlara yönelik kursların devam edeceği söyledi. Çete, “Artuklu Halk Eğitim Merkezi olarak İŞKUR iş birliğiyle kadın istihdamına yönelik açtığımız iki programımız bulunmaktadır.

  18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi
  18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi

  Bu atölyeden biri kadın giyim- modelist yardımcılığı diğeri de kadın çanta saraciye montaj eleman yetiştirme programıdır. Bu atölyelerimizde özellikle kadın istihdamını amaçladık ve 50 kursiyer aldık. Biz onlardan öğrenirken onlar da bizden farklı teknik beceriler öğrendi. Bu eğitimle ilerleyen hayatlarında farklı ürünler üretip, tasarlayıp özellikle sosyal medya veya internet aracılığıyla ürünleri satış imkanı bulabildikleri beceriler edindiler. Bundan dolayı biz bir kat daha mutlu olduk.

  2020 yılı verilerimize göre, toplamda açtığımız kurslarda 18 bin kursiyerimiz belge aldı, çeşitli alanlarda. Kurslarımızın amacı; sadece bilgi ve beceri edindirmek değil kadınları özellikle evlerden çıkarıp, kurslara getirerek, hem sosyalleşmelerine hem de ekonomiye katkı sağlamalarına olanak sunmaktır” diye konuştu.

  Mardin artuklu halk eğitim merkezi’nde, i̇şkur iş birliğiyle kadın istihdamına yönelik başlatılan çalışmalarda 18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi.
  Mardin Artuklu Halk Eğitim Merkezi’nde, İŞKUR iş birliğiyle kadın istihdamına yönelik başlatılan çalışmalarda 18 bin kadın çeşitli alanlarda meslek edindi.

  Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Leyla Oğuzsoy Yıldırım ise “Kadınlara yönelik çalışmalar, giyim üzerine, el sanatları üzerine. Yaptıkları nakışlar, özellikle yaptıkları yöresel kıyafetler, bu aynı zamanda kadınlarımıza yönelik bir iş imkanı sağlamak. İleride kendi iş yerlerini kurmaları, kendi evlerine katkı sunmaları için bu yönde çalışmalar yürütmekteyiz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler