TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam15 yıldır küs olan kardeşleri Vali barıştırdı

  15 yıldır küs olan kardeşleri Vali barıştırdı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, arazi anlaşmazlığı nedeniyle 15 yıldır küs olan kardeşler Abdurrahim (71) ile Naci Ünal’ı (56) barıştırdı.

  Sariyahşi ilçesi Yaylak köyünde yaşayan Abdurrahim ve Naci Ünal kardeşler, vefat eden babalarından miras kalan arazinin paylaşımı nedeniyle birbirine küstü. 15 yıldır küs olan kardeşlerden Abdurrahim Ünal’ın Hollanda’da yaşayan oğlu Barış Ünal, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya mektup gönderip, babasıyla amcasını barıştırmasını istedi. Mektubu okuyan Vali Aydoğdu, dün köye gitti.

  Kardeşleri köy kahvesinde bir araya getiren Vali Aydoğdu, 15 yıllık küslüğün sona ermesi için çaba sarf etti. Daha sonra birbirleriyle davalık olan kardeşlerin davalarını sonlandırması için söz aldı. Yaklaşık 2 saat süren ve köy sakinlerinin de katıldığı buluşmada kardeşler, Vali Aydoğdu’nun teklifini kabul edip barıştı.

  15 yildir kus olan kardesleri vali baristirdi 1 - yaşam - haberton
  15 yıldır küs olan kardeşleri Vali barıştırdı

  ‘ÇİFTE BAYRAM YAPACAĞIZ’

  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “İki kardeş arasında bu tip kırgınlıklar olabilir. Önemli olan onu kalbimizde, gönlümüzde ve beynimizde taşımamak lazım. Abdurrahim Amca ile ağabeyi Naci Beyi barıştırdık. Allah’ım huzurlarını daim etsin. Önemli olan burada kırgınlıkları sonlandırmak. Hayatın büyük bir bölümünü geçirdik ve ölüme doğru gidiyoruz. Onun için geride çok fazla kırgın kalp bırakmamak lazım. Ben iki büyüğümüze de çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu mübarek ayda kırmadılar. Umarız bundan sonra kardeşlikleri huzurlu bir ortamda devam eder” diye konuştu.

  Abdurrahim Ünal, Vali Aydoğdu ve beraberindekilere gözleri dolarak teşekkür etti. Ağabeyi Naci Ünal ise ramazan ayında barışın sağlanması ile çifte bayram yapacakları belirterek, kardeşi ile küskünlüğünü sona erdirdiğini söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler