TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler15 Temmuz'da darbedilen müezzin o geceyi anlattı

  15 Temmuz’da darbedilen müezzin o geceyi anlattı

  Tuğba Öztürk
  Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
  Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir’de FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz’da darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, o geceyi anlattı. Kuzgun, “Büyük darbe aldım ve 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim. Görevimi yaptım. Yine olsa yine yaparım, vatan için bu milletimizi çağırırız” dedi.

  Narlıdere ilçesi Kutlu Yalvaç Camisi’nde 15 Temmuz gecesi sela okuduktan sonra 2’si kadın 3 kişi tarafından darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, darbe girişiminin yıl dönümünde yaşadıklarını anlattı. ‘Devlet Övünç Madalyası’ ve gazilik beratı alan Mehmet Kuzgun, vatan için canını vermeye hazır olduğunu dile getirerek, “15 Temmuz gecesi, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından telefonla aranarak, darbeye karşı camilerimizde milletimizi uyarmak adına sela verdik.

  15 temmuzda darbedilen muezzin o geceyi anlatti 1 - yerel haberler - haberton
  15 Temmuz’da darbedilen müezzin o geceyi anlattı

  Sela verdikten sonra cami kapısının önünde 2 kadın, 1 erkek ‘Ne yapıyorsun?’ diye sordu. Ben de ‘Memleketimize, darbe olduğu için sela veriyor ve milletimizi sokağa davet ediyoruz’ dedim. Bana ‘Bu darbe gerçekleşecek’ dediler, ben de ‘Hayır, gerçekleşmeyecek’ dedim. Ağza alınmayacak hakaretlere maruz kaldım. Bir erkek boşluğuma yumruk atınca nefessiz kaldım. Kadın ise kaldırım taşı ile sırtıma ve göğsüme vurdu. Gözlüklerim kırıldı.

  Dışarı doğru çıkarken tekrar darbedildim. Büyük darbe aldım ve 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim. Görevimi yaptım. Yine olsa yine yaparım, vatan için bu milletimizi çağırırız. Çünkü bu topraklar, kolay kolay alınmadı. Bir karış toprak olsa da kimseye vermeyiz. Atalarımız bize bu toprakları bırakmak için nasıl canlarını ve kanlarını feda ettiyse; biz de kanımızın son damlasını vermeye hazırız” dedi.

  15 temmuzda darbedilen muezzin o geceyi anlatti 2 - yerel haberler - haberton
  İzmir’de FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz’da darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, o geceyi anlattı. Kuzgun, “Büyük darbe aldım ve 15 gün boyunca çok zor günler geçirdim. Görevimi yaptım. Yine olsa yine yaparım, vatan için bu milletimizi çağırırız” dedi.

  ‘KEŞKE O GÜN ŞEHİT OLSAYDIM’

  Emekli olduktan sonra Manisa’ya yerleşen Kuzgun, aynı olayın yaşanması halinde evinin balkonundan yine sela vereceğini belirterek, “O gün istedikleri darbeyi gerçekleştiremediler. Keşke o gün şehit olsaydım diyorum. Allah’ın huzuruna keşke şehit olarak gitseydim. Gerçekten o gün şeref duydum. Yapılan darp sadece Mehmet hocaya değil; Türk milletine yapılmış bir harekettir. Allah vatanımıza, milletimize bir daha böyle acı günler göstermesin. Allah göstermesin ancak tekrar düşmanlar ile içimizdeki hainler, vatanımıza ve sancağımıza bir daha böyle darbe yapmak isterlerse; evimizin balkonuna çıkar, bayrağımızı da göğsümüze alarak, bağıra bağıra selalarımızı veririz. Canımı vermeye hazırım” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler