31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika15 Temmuz ülkemiz için kara bir lekedir

  15 Temmuz ülkemiz için kara bir lekedir

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “15 Temmuz bu ülkenin alnına sürülmüş kara bir lekedir” dedi.

  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti olarak demokratik olmayan hiçbir hareketin içerisinde yer almayacaklarını söyledi. Sarıgül, “15 Temmuz bu ülkenin alnına sürülmüş kara bir lekedir” dedi.

  Partisinin Kurucular Kurulu toplantısı öncesi basın toplantısı düzenleyen Mustafa Sarıgül, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü öncesi önemli mesajlar verdi. Sarıgül, “ TDP olarak 15 Temmuz’un gerçekleşmesine sebep olmuş her türlü işbirlikçi yapıyı sonuna kadar kınıyoruz, lanetliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimin 5. Yılında.  TDP olarak Cumhuriyet meşalesinin, demokratik sistemin gölgesinde sonsuza kadar yanacağını, parti olarak demokratik olmayan hiçbir hareketin içerisinde olmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz.

  Ancak bu vesileyle şunu da ifade etmek isterim ki, sadece 15 Temmuz darbe girişimi değil, 28 Şubat’ta tankları yürütenler ile topluma darbe çağrısında bulunan, darbe çığırtkanlığı yapanlardan da hesap sorulmalıdır. 28 Şubat’ta gazetelere manşet manşet darbeyi çağrıştıran manşetleri atanlar mutlaka bunun hesabını vermelidir” dedi.
  Türkiye Değişim partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TDP’nin barışın, hukukun, üretimin, çevrenin, adaletin ve kültün partisi olduğuna dikkat çekti, “önceliğimiz insan hakları, özgürlük, adalet ve demokrasidir” diye konuştu. Sarıgül şöyle devam etti:
   
  “ Türkiye Değişim Partimizin en büyük gücü açıklıktır, demokrasidir. Bizler asla kapalı kapılar ardında gizli pazarlıklar yürüten ve karanlık yollardan yürüyen bir parti olmayacağız.  Bizim kapımız camdan, kalbimizse candandır. B ukapıdan bakan hem bizi hem de kalbimizin zenginliğini görür. Biz cumhuriyetin aydınlık youndan yürüyecek, memleketin temiz suyundan içecek, her bir vatandaşımıza hesap verme zorunluluğunu kendimizde göreceğiz. TDP vatandaşımızın toprağına taşına sahip çıkmaya, yurttaşlarımızın sofralarına bereket katmaya geldi.”
   
  Mustafa Sarıgül, geçen hafta sonu gerçekleştirdikleri İstanbul Kongresinin, Ankara’daki büyük kurultayın provası olduğunu belirtti. “İstanbul’dan iktidara mesajımızı, bizi hasretle bekleyenlere de selamımızı gönderdik. Haksızlıkları ve adaletsizlikleri anlattık, büyük bir değişim hamlesi başlattık” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler