TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler15 Temmuz Gazisi İlhami Çil o anları anlattı

  15 Temmuz Gazisi İlhami Çil o anları anlattı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  FETÖ üyesi askerler tarafından açılan ateşte yaralanan İlhami Çil, o gece bir yandan can pazarı yaşandığını, bir yandan da herkesin birbirine yardım etmeye çalıştığını söyledi. Çil “İşte böyle aziz bir milletin evlatlarıyız. Hainlere geçit vermedi, bundan sonra da geçit vermeyecek” dedi. 

  İlhami Çil, darbe girişiminden sonra kurulan 15 Temmuz Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Çil o gece büyük bir Türk bayrağı taşıyarak köprüye yürüdüklerini, gişeleri geçtikten sonra ateş edildiğini, o sırada yaralandığını anlattı. 

  “CAN PAZARIYDI, HERKES BİRBİRİNE YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORDU

  Yaşananları hazmedemediğini ifade eden Çil, darbe gecesiyle ilgili şunları anlattı: “15 Temmuz’da işimiz gereği Avrupa yakasındaydık. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçerken haber geldi. Köprünün kapatıldığını, askerler tarafından eylem yapıldığını söylediler. Polis varken asker neden köprüyü kapatsın diye düşündük. Darbe olacağı aklımızın ucundan geçmedi. Köprüye doğru ilerlemeye başladık.

  15 temmuz gazisi ilhami cil o anlari anlatti 2 - yerel haberler - haberton
  15 temmuz gazisi i̇lhami çil o anları anlattı

  Aklımıza Cumhurbaşkanımız geldi, torununu bile bırakmazlar diye düşündük. Cumhurbaşkanımızın nerede olduğunu aramaya başladık. Şehir dışında olduğunu öğrendik. Biz yine de Kısıklı’ya doğru gitmeye karar verdik. Köprüye doğru geldiğimizde bu hainler Anadolu yakasından Avrupa’ya geçişi yasaklamıştı. Geçenlere silah doğrultuyorlardı. O esnada askerlere seslendik. Yaptıklarının yanlış olduklarını söyledik. Ardından silahlarını bize doğrulttular. Biz evimize dönemezdik. Darbelerin kötü olduğunu bildiğimiz için, evimize gidemezdik.

  Aracımızı Kısıklı’ya bıraktık ve köprüye doğru tekrar geri döndük. Köprüye vardığımızda ateş ediliyordu. Onların önüne gitmeye karar verdik. Büyük bir bayrak açtık. O gün çok kalabalık olduğumuzu sanmıştık ama, öyle değilmişiz. Oraya yürümeye başladık, gişeleri geçtikten sonra ateş ettiklerini gördük. Ben de dahil olmak üzere vurulduk ve yere düştük. Ben kalkmaya çalıştım ama, kalkamadım. Can pazarıydı, herkes birbirine yardım etmeye çalışıyordu. İşte böyle bir aziz milletin evlatlarıyız. Elhamdülillah, bu millet bu hainlere geçit vermedi, bundan sonra da geçit vermeyecek” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler