TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat'15 Temmuz 2022 Türkiye Aşkına' sergisi açıldı

’15 Temmuz 2022 Türkiye Aşkına’ sergisi açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara’da bakanlık personelince hazırlanan 15 Temmuz 2022 Türkiye Aşkına’ sergisinin açılışını yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personeli ile yakınları, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri’ nedeniyle Milli Kütüphane’de ’15 Temmuz 2022 Türkiye Aşkına’ temalı şiir ve resim sergisi açtı.

Serginin açılışını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptı. Sergiyi gezerek resimler hakkında bilgi alan Bakan Yanık, “15 Temmuz darbe teşebbüsü, devletin çeşitli kademelerine sinsi bir şekilde sirayet etmiş bir grup hainin, Türk milletinin istiklalini ve istikbalini vesayet altına almak amacıyla gerçekleştirdiği menfur bir saldırıdır. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza meydanlara çıkmaları için yaptığı çağrının ardından, cadde ve sokakları dolduran milyonlar, daha önce belki de hiç bu kadar yakından görmedikleri tankların, uçakların, mermilerin önüne göğsünü siper ederek adeta bir kurtuluş destanı yazdılar. Necip milletimiz, bu şerefli ve vakur duruşuyla tarihin sayfalarına eşsiz bir ‘milli irade destanı’ nakşetmiştir” dedi.

15 temmuz 2022 turkiye askina sergisi acildi 1 - kültür ve sanat - haberton
’15 temmuz 2022 türkiye aşkına’ sergisi açıldı

‘ETKİLEYİCİ, KUTLUYORUM’

Sergideki şiir ve eserlere baktıkça gurur duyduğunu kaydeden Yanık, “Gerçekten o hain geceyi ve sonrasını böylesi etkileyici şekilde, ürünleriyle bizlere yeniden anlattıkları için tüm kardeşlerimi kutluyorum. 18 Temmuz Pazartesi gününe kadar açık olacak bu sergimizi tüm halkımızın görmesini arzu ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, ihanet kalkışması sürecinde şehadet mertebesine ulaşan 252 şehidimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Bu kalkışmada yaralanan gazi kardeşlerimize de tekrar Rabbimden şifa diliyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat temenni ediyorum” diye konuştu. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler