TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler14 Şubat'ta 14 çift için nikah

14 Şubat’ta 14 çift için nikah

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Keçiören Belediyesi, 14 Şubat’ta 14 çift için geleneksel toplu nikâh töreni düzenledi. Belediyenin evlendirme müdürlüğüne evlenme başvurusunda bulunan 14 çift bu özel günde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un kıydığı nikâhlarla dünya evine girdi.

Keçiören Belediyesi tarafından her yıl 14 Şubat’ta gerçekleştirilen toplu nikâh töreni bu yıl da Keçiören’deki Antares AVM’nin nikâh salonunda yapıldı.

Nikâh merasiminde ismi anons edilen çiftler heyecan içinde salondaki yerlerini alırken aileler de alkışlarla onların mutluluğuna ortak oldu.

Nikâh merasimi öncesi çiftlere ve misafirlere hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Aramızda değerli sanatçımız Bülent Serttaş var, ona da hoş geldiniz diyorum. Bir gün Sevgililer Günü değil her gün sevgililer günüdür. Hem sevgililer günü var hem sevgi var. Bana göre sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde yaşıyoruz.

14 şubat'ta 14 çift için nikah
14 Şubat’ta 14 çift için nikah

Sevgimiz azalıyor, muhabbetimiz azalıyor. Bir selamı, bir tatlı dili, bir güler yüzü birbirimize çok görüyoruz. Birçok ayette sevgi var. Sevgili Peygamber efendimiz, ‘Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız, iman etmedikçe cennete giremezsiniz.’ buyuruyor. Koca Yunus ne diyor, ‘Gelin dostlar tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz.’ Bu dünya kimseye kalmadı ve kalmayacak da. Hani denir ya, ‘Dünya Fatih Sultan Süleyman’a kalmadı’ diye…

Tabii vatan sevgisi de var. Devletimizin kurucusu büyük önder büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür.’ Güleryüz sadaka-i cariyedir. Yani para vermeden sevaba girmektir. Gönüller almak, gönüller yapmak, dualar almak çok önemli. Denir ki, ‘Kırma insan gönlünü onu Allah yarattı, yıkılsa Kâbe onu insan yaptı.’ Bu nedenle sevgi çok önemlidir.” dedi.

Keçiören belediyesi, 14 şubat'ta 14 çift için geleneksel toplu nikâh töreni düzenledi. Belediyenin evlendirme müdürlüğüne evlenme başvurusunda bulunan 14 çift bu özel günde keçiören belediye başkanı turgut altınok’un kıydığı nikâhlarla dünya evine girdi.
Keçiören Belediyesi, 14 Şubat’ta 14 çift için geleneksel toplu nikâh töreni düzenledi. Belediyenin evlendirme müdürlüğüne evlenme başvurusunda bulunan 14 çift bu özel günde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un kıydığı nikâhlarla dünya evine girdi.

Başkan Turgut Altınok konuşmasının ardından mutluluk yolculuğuna 14 Şubat’ta başlamak isteyen 14 çiftin nikâhını kıyarken, konuklar arasında yer alan halk müziği sanatçısı Bülent Serttaş da mini bir konser verdi. Altınok ve Bülent Serttaş gelin ve damatlarla oyun da oynayarak onların mutluluğuna ortak oldu.

Nikâhı kıyılan çiftler ilk danslarını hep birlikte yaparken Başkan Altınok evlilik cüzdanlarını teslim alan her bir çifte çeşitli hediyeler de verdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler