TRY - Türk Lirası
EUR
11,3383
USD
9,7300
GBP
13,4060
CNY
1,5244
RUB
0,1390
9.8 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
17 C
İzmir
25 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler14. kreşin temeli Dikmen Karapınar'da atıldı

  14. kreşin temeli Dikmen Karapınar’da atıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Karapınar hizmet kampüsüne dönüştü. Çankaya Belediyesi 14. kreşinin temelini Dikmen Karapınar’da attı.

  Alper Taşdelen: “Çalışana, üretene, halkıyla bütünleşene, ranta değil halka hizmet edenlere ve Atatürk’ün izinden gidenlere ne mutlu diyorum.” 

  Yatırımlarına ara vermeden devam eden Çankaya Belediyesi, geçtiğimiz hafta Metin Oktay Mahallesi’nde temelini attığı kreşten sonra bu hafta da Karapınar Mahallesi’nde hizmete sunacağı yeni kreşin temelini attı. 

  Çankaya Belediyesi 2021 yılı yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Çankaya evleri, parklar ve kreşler gibi halka dokunan projeleri birbiri ardına hayata geçiren Çankaya Belediyesi, şimdi de Karapınar Mahallesi’nde hizmete sunacağı yeni kreşin temelini attı. 

  DİKMEN’E HİZMET KAMPÜSÜ 

  Çalışmalarına hız kesmeden akılla, tutkuyla ve aşkla devam ettiklerini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu bölgeyi sadece Karapınar Mahallesi’ne değil tüm Dikmen’e hizmet edecek bir hizmet kampüsüne dönüştürmek istedik. İlk olarak spor parkımızı yaptık ve hizmete açtık daha sonra Çankaya Evimizin temelini attık ve aynı gün aile sağlığı merkezimiz ile muhtarlık binamızın açılışını yaptık ve bugün de kreşimizin temelini atıyoruz. Biz, halka hizmet amacındayız, Mustafa Kemal Atatürk’e layık olmak amacındayız. Onun için çok çalışıyoruz ve başardıkça mutlu oluyoruz” diye konuştu. 

  14. Kreşin temeli dikmen karapınar'da atıldı
  kreşin temeli Dikmen Karapınar’da atıldı

  TAŞDELEN: “İNSANLARIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ” 

  Belediyeciliğin siyasi görüşü, inancı fark etmeksizin halka dokunmak olduğunu belirten Alper Taşdelen, “Biz bunu başarıyoruz çünkü kreşlerimizle, Çankaya Evlerimizle, sosyal tesislerimiz ve parklarımızla insanlarımızın yaşam kalitesini artırıyoruz. Kreşlerimizde çocuklarımız çağdaş, Atatürkçü, bilim ve akla dayanan bir eğitim alıyorlar. Yeni kreşimiz Karapınar’a ve Dikmen Bölgesine hayırlı olsun” dedi. Taşdelen sözlerini; “Çalışana, üretene, halkıyla bütünleşene, ranta değil halka hizmet edenlere ve Atatürk’ün izinden gidenlere ne mutlu diyorum” şeklinde tamamladı. 

  ÇANKAYA’NIN 14. KREŞİ 

  1.500 çocuk kapasiteli 12 kreşle hizmet veren Çankaya Belediyesi Metin Oktay Mahallesi’nin ardından Karapınar Mahallesi’nde temelini attığı bu yeni kreşi ile birlikte kreş sayısını 14’e çıkarmış olacak. 1.080 metrekare alana sahip 100 çocuk kapasiteli yeni kreş, çağdaş ve kaliteli eğitimiyle çocukların gelişimine önemli katkı sağlayacak. Çocuklara Çankaya Belediyesinin tüm kreşlerinde olduğu gibi yaratıcılığı destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliği, ekolojik düşünce, özgürlük, eşitlik, çağdaş yaşam, barış ve dostluk gibi evrensel değerleri temel alan eğitimler verilecek.  

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Aylin Yaman, CHP YDK Sekreteri Sezgin Kaya, İyi Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Ayhan Altıntaş, CHP Ankara İl ve Çankaya İlçe Başkanları ile yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler