TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşam14 gönüllü berber, arama kurtarma ekiplerini tıraş etti

14 gönüllü berber, arama kurtarma ekiplerini tıraş etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sakarya’dan, Kahramanmaraş’a gelen 14 gönüllü berber, Kızılay çadırında depremzedeler ile arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katılanları tıraş etti.

Sakarya Berberler Odası’na bağlı 14 gönüllü berber, Kahramanmaraş Milli İrade Meydanı’nda kurulan Kızılay çadırında depremzedeler ile arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katılanları tıraş etti. 

Sakarya’dan destek için gelen gönüllü berber İrfan Kaymaz, “Buraya hizmet vermeye geldik. Acıları sarmaya geldik. Çadırlarda hizmet vermeye çalışıyoruz. Tamamen ücretsiz hizmet veriyoruz. Gönüllü olarak geldik. Vatandaşlar da buraya gelip, memnun olduklarını söylüyorlar. Bu da sonuçta bir ihtiyaç, temizlik” dedi.

Berber Mirza Küçükkara ise “Biz Sakarya’dan geldik. Yardımcı olmak, moral motivasyon niyetiyle geldik. Vatandaşlar mutlu şu anda. Hepsini de inşallah mutlu edeceğiz” diye konuştu.

14 gönüllü berber, arama kurtarma ekiplerini tıraş etti
14 gönüllü berber, arama kurtarma ekiplerini tıraş etti

Deprem bölgesinde çalışmalara yardımcı olan Can Akova, “İlk günden beri buradayız. İlk kez tıraş oluyoruz. Sakarya’dan gelen berberlerimiz buradalar. Biz de sevindik, ilk tıraşımızı olalım. Biz de Sakarya’dan çalışmalara destek için gelmiştik. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. 1999 depremini gördük, bu konuda antrenmanlıyız. Maraş halkı tüm Türkiye’ye güvensin. Devletimiz burada” ifadelerini kullandı.

Ailesini şehir dışına gönderdikten sonra kendisi çalışmalara destek olmak için kalan Furkan Akgün, “Ailem buradaydı, hepsi sağ. Onları başka şehre gönderdik. Ben de burada çalışmalar için bulunuyorum. Babam da görevde burada. Ben de millete yardımcı olmak için buradayım. Allah beterinden saklasın. Enkalardaki çalışmalara yardım ediyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler