TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat13'ncü İstanbul Opera Festivali sona erdi

  13’ncü İstanbul Opera Festivali sona erdi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  13’ncü İstanbul Opera Festivali,  Wolfgang Amadeus Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma operası ile sona erdi.

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 13’üncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Opera Festivali, her yıl festivalde sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma operası ile sona erdi. AKM’deki temsil Caner Akın’ın rejisiyle İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelendi. Klasik haline sadık kalınarak küresel salgına göndermelerin yapıldığı farklı bir reji ile sunulan eser, sanatseverlerin beğenisini kazandı.

  13ncu istanbul opera festivali sona erdi 1 - kültür ve sanat - haberton
  13’ncü i̇stanbul opera festivali sona erdi

  Orkestra Şefi Zdravko Lazarov yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın sanatçılara eşlik ettiği temsilde, ünlü balet Tan Sağtürk eserin koreografisine, Olcay Engin Kaymaz dekor ve kostüm tasarımına, Taner Aydın ise ışık tasarımına imza attı. Belmonte rolünde Ufuk Toker, Osmin rolünde Umut Tingür, Konstanze rolünde Ceren Aydın, Blondchen rolünde Işılay Meriç Karataş, Pedrillo rolünde Serkan Bodur, İstanbul Devlet Opera Balesi Korosu eşliğinde sahnede yer aldılar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler