TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşam121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldı

121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İHH, bir mobil aşevini İstanbul’dan bölgeye gönderdi. Şu ana kadar ekipler tarafından 121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldığı açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası bölgede çalışmalar yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, 1390 kişiden oluşan 65 arama kurtarma ekibi 2 arama kurtarma köpeği ile birlikte görev yapıyor. Ekipler, bölgedeki diğer yardım çalışmalarını da sürdürüyor.           

İHH, bir mobil aşevini de İstanbul’dan bölgeye gönderildi. Şu ana kadar ekipler tarafından 121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldığı açıklandı.  Ayrıca gıda, bot, mont, çocuk bezi, un, su gibi ürünlerin bulunduğu 50 TIR depremden etkilenen illere doğru yola çıktı.  

Depremin etkili olduğu illerden Hatay’da bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım yardım çağrısında bulundu. Yıldırım, “Destek vermek isteyen vatandaşlarımız devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli hareket etmeli. Özellikle arama kurtarma alanında tecrübeli kişilere ihtiyaç var. Bölgede ekmek, su, yiyecek, hilti, kazma, kürek ve arama kurtarma ekipmanlarına ihtiyaç duyuluyor” dedi. 

121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldı
121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldı

173 BİN EKMEK DAĞITILDI 

İHH tarafından depremden bölgelerine yönelik yapılan diğer yardım çalışmaları şu şekilde:  

“173 bin 167 adet ekmek dağıtımı, 1800 koli su, 250 koli kumanya paketi, 4 bin 220 paket hijyen malzemesi, 750 adet çocuk montu, 550 adet battaniye, 85 koli muhtelif gıda.” 

İHTİYAÇ LİSTESİ DUYURULDU 

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından deprem bölgelerinde acil ihtiyaç duyulan malzemeler şu şekilde sıralandı: Battaniye, çadır, ekmek, su, yağmurluk, mat, elektrikli ısıtıcı, konserve hazır gıda, soğuk sandviç, meyve suyu, ışıldak, bebek bezi, hijyen malzemeleri, mont, bot, enerji verici gıdalar, (çikolata,kek gibi)” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler