TRY - Türk Lirası
EUR
18,2357
USD
17,9255
GBP
21,6361
CNY
2,6508
22.8 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29 C
İzmir
8 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerModa ve Kadın12 bin yıllık Göbeklitepe'de moda çekimi yapıldı

  12 bin yıllık Göbeklitepe’de moda çekimi yapıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Şanlıurfa’da 12 bin yıllık geçmişiyle ‘tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe’de moda çekimi yapıldı. Çekimde Miss Europe 2021 güzellik yarışması 3’üncüsü Duygu Çakmak, yer aldı. 

  Lübnan’da düzenlenen Miss Europe 2021 yarışmasında 3’üncü olan manken Duygu Çakmak, Şanlıurfa’da Neolitik döneme ait, boyları 3 ila 6 metre, ağırlıkları da 40 ila 60 ton olan, yabani hayvan figürlü ‘T’ biçimli dikili taşlar bulunduğu Göbeklitepe’de çekimlere katıldı. Dergi ve katologlarda kullanılacak fotoğraf çekimleri, tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan Göbeklitepe’de 8 saat sürdü. Modacı Perihan Demirdelen tarafından Göbeklitepe’den ilham alınarak, tasarlanan 8 parça kreasyon ve 20 kilo ağırlığındaki kıyafetlerin çekimini, moda fotoğrafçısı Turan Altay yaptı.

  12 bin yillik gobeklitepede moda cekimi yapildi 1 - moda ve kadın - haberton
  12 bin yıllık Göbeklitepe’de moda çekimi yapıldı

  20 KİLO AĞIRLIĞINDAKİ KOSTÜMLERİ TAŞIMAKTA ZORLANDI

  Ahşap ve bambu taşlardan oluşan kostümlerle moda çekimi yapılan Çakmak, zaman zaman zor anlar yaşadı. Göbeklitepe’nin doğal platosunda moda çekimleri yapmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Duygu Çakmak, “Modayı dünyaya tanıtmak adına gerçekleştirilen çekimler önemli. Daha önceden doğuda bu tarz çekimlerim olmuştu.

  Modacımız Perihan Demirdelen, Göbeklitepe’yi ilham alarak hazırladığı tasarımların çekimlerini yaptık. Burası tarihin sıfır noktası burada bulunmak çok güzel bir duygu. İlk defa Gökelitepe’de bir moda çekimini yapıyoruz. Hem buranın tarihini, hem de modamızı tüm dünyaya tanıtabilmek adına burada böyle bir çekim gerçekleştirmenin mutluluğunu aynı anda yaşadım” dedi.

  12 bin yillik gobeklitepede moda cekimi yapildi 2 - moda ve kadın - haberton
  Şanlıurfa’da 12 bin yıllık geçmişiyle ‘tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe’de moda çekimi yapıldı. Çekimde Miss Europe 2021 güzellik yarışması 3’üncüsü Duygu Çakmak, yer aldı. 

  ‘GÖBEKLİTEPE’DEN İLHAM ALDIM’

  Çekimler için izin aldığını belirten modacı Perihan Demirdelen ise, Göbeklitepe’yi ilk gördüğünde çok etkilendiğini, kıyafeti de o şekilde tasarladığını ifade ederek, “Ahşap ve bambu taşlarından oluşan bu boncuklarla 8 ayrı parçayı ortaya çıkardık. İlham alarak yapmış olduğum bu kostümler, Göbeklitepe’ye özdeşleşti. Her kostüm için 2 bin 500 civarında boncuk kullandım. Hem mankenimiz, hem de kostümlerimiz burayla özdeşleşmesinin mutluluğunu yaşadım.  Bu kreasyonumu 6 ayda tamamladım. Ben bütün ekibimi kutluyorum.” 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler