TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş Dünyası1000 kadın şoför bulsam hepsini işe alırım

1000 kadın şoför bulsam hepsini işe alırım

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak işe alımlarda kadınlara öncelik vereceğini belirterek, “Yeni dönemde şoför ihtiyacımızı kadın istihdamı ile karşılamak istiyoruz. 1000 kadın şoför bulsam 1000’ini de bugün işe alırım” dedi.

Personel taşımacılığı markalarından Altur Turizm, istihdamda inovatif bir adım atmak üzere çalışmalara başladı. Firma yakın gelecekte şoför ihtiyacını kadın istihdamıyla karşılamayı planlıyor.

“1000 KADIN ŞOFÖR OLSA 1000’İNİ DE BUGÜN İŞE BAŞLATIRIM”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak şunları söyledi:

“Biz Altur olarak filomuza dahil ettiğimiz her araç için iki şoför arkadaşımızı istihdam ediyoruz. Bu nedenle şoför ihtiyacımız epeyce fazla. Bu dönemde ağırlığımızı da kadın şoförlere vermek istiyoruz. Ekibimizde kadın şoför sayısını artırmak bizi çok mutlu eder. O kadar ki 1000 kadın şoför bulsam 1000’ini de hemen bugün işe başlatırım.’’

“KADIN ELİ DEĞEN HER ŞEY ZARİFLEŞİR”

Albayrak, kadın istihdamı konusunun çok önemli olduğuna vurgu yaparak, ‘’Kadınlar doğası gereği erkeklere nazaran trafikte daha dikkatli araç kullanıyorlar. Ayrıca kadın kendisine daha iyi baktığı ve daha zarif olduğu için kadın eli değen her şey inceliyor ve zarafet kazanıyor. Bu da bizim için bir avantaj” diye konuştu.

“İŞE ALIMLARDA KADINLARA ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Albayrak, açıklamasının devamında, “Altur olarak kadın istihdamı konusunda da öncü olmak istiyoruz. Amacımız kadınların ülke ekonomisine katkısının daha da artması. Bu nedenle başta şoför istihdamı olmak üzere birçok alanda kadınlara öncelik vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler