TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
18.5 C
Ankara
17.7 C
İstanbul
18.5 C
İzmir
15 Ekim 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşam10 bin 929 tutuklu ve hükümlü, okuma yazma öğrendi

  10 bin 929 tutuklu ve hükümlü, okuma yazma öğrendi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adalet Bakanlığı, ceza infaz kurumlarında son 3 yılda 10 bin 929 tutuklu ve hükümlünün okuma yazma öğrendiğini açıkladı

  Adalet Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, modern infaz sistemi kapsamındaki faaliyetlerle hükümlü ve tutukluların yeniden hayata kazandırılmalarının hedeflendiği belirtildi. Ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların 1’inci ve 2’nci kademe okuma yazma kurslarına, açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi, açık öğretim fakültesi, uzaktan eğitim, örgün eğitim, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine katılarak öğrenim görebildikleri belirtildi.

  Ceza infaz kurumlarında 45 bin 178 tutuklu ve hükümlünün eğitim- öğretim programlarına katıldığı belirtilen açıklamada, “Ceza infaz kurumları bünyesinde en fazla tutuklu ve hükümlü öğrenci ise açık öğretim lisesinde bulunuyor. Açık öğretim lisesine 30 bin 668 tutuklu ve hükümlü devam ediyor. Ayrıca tutuklu ve hükümlüler, uzaktan eğitim yoluyla da ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi de alabiliyor.

  10 bin 929 tutuklu ve hukumlu okuma yazma ogrendi 2 - yaşam - haberton
  Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki 2 hükümlü hafızlık belgesini aldı

  Örgün eğitim kurumlarına devam eden tutuklu ve hükümlüler sınavlara da kamu görevlileri eşliğinde girebiliyor. Yapılan çalışmalar kapsamında son üç yılda 10 bin 929 tutuklu ve hükümlü, ceza infaz kurumlarında aldıkları eğitimle okuma yazma öğrenirken, ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığıyla koordineli bir şekilde yapılan hafızlık eğitimi kapsamında da 24 tutuklu ve hükümlü hafız oldu. Son olarak Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki 2 hükümlü hafızlık belgesini aldı. Halen ceza infaz kurumlarındaki 135 tutuklu ve hükümlü hafızlık eğitimi alıyor” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler