TRY - Türk Lirası
EUR
18,2355
USD
17,9126
GBP
21,6250
CNY
2,6489
23.5 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.7 C
İzmir
7 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri 1 saatte tüketildi

  1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri 1 saatte tüketildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ardahan’ın Göle ilçesinde düzenlenen ’21’inci Göle Kültür ve Kaşar Festivali’ne özel 3 günde hazırlanan, 1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri, 1 saat içinde tüketildi.

  Bu yıl 21’incisi düzenlenen ‘Göle Kültür ve Kaşar Festivali’ne Ardahan Valisi Hüseyin Öner, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Göle Kaymakamı Zafer Oktay, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, İstanbul Göle Federasyon Başkanı Eren Küpeli ve Ankara Göle Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş ile yüzlerce kişi katıldı. Festival, aşıkların söyleşisi ile başladı.

  1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri 1 saatte tüketildi
  1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri 1 saatte tüketildi

  Yaylada yapılan festivale, kamyon içinde 1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri getirildi. Ustaların 3 günde hazırladığı kaşar peyniri, protokol tarafından kesilip, festivale katılanlara dağıtıldı. Dev kaşar peyniri, 1 saat içinde tüketildi.

  Festivale ev sahipliği yapan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, “Bizim en büyük meselemiz; Göle’nin değerlerini, ülkemize ve dünyaya tanıtmaktır. Coğrafyasıyla tarihiyle büyük derinliklere sahip olan, kimyasalın hiçbir şekilde bulaşmadığı, tamamen organik tarım ve hayvancılığın yapıldığı Göle ve ovasında elde edilen tarımsal ve hayvansal ürünlerimizin kalitesini ve organik boyutunu tüm vatandaşlarımız ile buluşturmak istiyoruz. Bu ürünlerimizi sınırlarımızın da ötesine dünyaya duyurmak istiyoruz” dedi.

  Ardahan'ın göle ilçesinde düzenlenen '21'inci göle kültür ve kaşar festivali'ne özel 3 günde hazırlanan, 1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri, 1 saat içinde tüketildi.
  Ardahan’ın Göle ilçesinde düzenlenen ’21’inci Göle Kültür ve Kaşar Festivali’ne özel 3 günde hazırlanan, 1 ton ağırlığındaki kaşar peyniri, 1 saat içinde tüketildi.

  2 gün süren festivalde katılımcılar; konser, halk oyunları, güreş ve futbol müsabakaları ile eğlendi. Festivalde düzenlenen ‘En Güzel Buzağı Yarışması’nda, ‘Paşa’ adlı buzağı ile birinci olan Mahmut Çelik’e ise çeyrek altın verildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler