TRY - Türk Lirası
EUR
17,7168
USD
18,5190
GBP
19,7618
CNY
2,5599
24.3 C
Ankara
23.7 C
İstanbul
28.1 C
İzmir
28 Eylül 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşam1. Sınıf ve okul öncesi uyum eğitimi başladı

1. Sınıf ve okul öncesi uyum eğitimi başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin uyum eğitimi başladı. 

Fatih’te bulunan Çapa İlkokulu‘nda da okul öncesi eğitim ve birinci sınıf öğrencileri bugün ders başı yaparken, velilerde çocuklarını heyecanla okula getirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde başlayan uyum eğitiminde okul bahçelerinde tek tek HES kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapıldı. Veliler okuldaki öğretmeler ve yöneticiler tarafından bilgilendirildi. 

İstanbul’da yaklaşık 50 okul öncesi ve 145 bin de birinci sınıf öğrencisinin ders başı yaptığı uyum eğitimi saat 10.00 ile 12.00 arasında yapılacak.  

“KIZIMIZA ÇOK İÇ İÇE OLMA DEDİK AMA 6 YAŞINDA SONUÇTA”

Kızı okul öğrencesi eğitime başlayan Mustafa Balaban, “Sosyal mesafe anlamında okulda çok iyi şeyler yapılıyor. Kızımıza çok iç içe olma dedik ama 6 yaşında sonuçta. Elimizden geldiği kadarıyla uyarıda bulunuyoruz, maskeni değiştir diyoruz, dezenfektanı çantasına koyduk zaten” dedi.

1. Sınıf ve okul öncesi uyum eğitimi başladı
Sınıf ve okul öncesi uyum eğitimi başladı

Veli Sonay Demirtaş, “Zaten temiz, titiz bir çocuk her yeri ellemez. Biz söylesek de aslında çocuk anlamaz. Dikkat ediyor, edebildiği kadar” diye konuştu. 

Sonay Demirtaş’ın kızı birinci sınıf öğrencisi Elif Demirtaş ise, “Evde çok sıkıcı oluyor. Evde yapabileceğin çok şey olmayınca okulu da özlüyorsun. Maskemi hiç çıkarmıyorum. Dezenfektan kullanıyorum. Özen gösteriyorum” diye konuştu. 

Uyum eğitimine başlayan Ahmet: Arkadaşlarımla güzel günler geçirmek istiyorum

Aksaray’da okul öncesi ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri için 3 sürecek uyum eğitimi başladı. Okulun ilk günü olduğu için çok heyecanlı olduğunu söyleyen 1’inci sınıf öğrencisi Ahmet Selim “Burada öğretmenim ve arkadaşlarımla güzel günler geçirmek istiyorum” dedi. 

2021-2022 eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okul öncesi ve 1’inci sınıf öğrencileri için uyum haftası kapsamında 3 günlük eğitim süreci bugün başladı. Yurt genelinde olduğu gibi Aksaray’da da okul öncesi ve 1’inci sınıf öğrencileri, bugün okullarına kavuştu. Emlak Kredi İlkokulu öğrencilerinden Ahmet Selim, okulun ilk günü olduğu için çok heyecanlı olduğunu belirterek “İnşallah arkadaşlarım da heyecanlıdır. Burada öğretmenim ve arkadaşlarımla güzel günler geçirmek istiyorum” dedi.

‘OKULUN İLK GÜNÜ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

Uzun bir süre uzaktan eğitimle ders yaptıklarını belirten Emlak Kredi İlkokulu öğretmeni Cafiye Küçükyılmaz, şunları söyledi:

“Çocuklarımızla beraber yüz yüze eğitime geçmenin ilk günündeyiz. Çocuklarımızla burada, 4 yıl beraber eğitim göreceğiz. Bugün bizler de öğrencilerimiz de çok heyecanlıyız. Onların okula uyum sağlamaları için çalışmalarımız bugünden itibaren başladı. Okulun ilk günü çocuklarımız için çok önemli. Okulun ilk günü hiç unutulmuyor. Bizde sınıfımızı süsleyerek, çocuklarımızı hediyelerle karşıladık. Gerçekten çocuklarımız bugün çok mutlu olarak eğitim ve öğretime başladı. Geçen yıl yüz yüze eğitim maalesef salgın nedeniyle çok kısa sürmüştü. Bu yıl ailelerin de desteğiyle bu uyum sürecini başarıyla aşacağız ve güzel bir yıl olacağını düşünüyorum.”

Uyum egitimine baslayan ahmet arkadaslarimla guzel gunler gecirmek istiyorum 1737 dhaphoto5 - yaşam - haberton

‘TEDBİRLERİMİZİ ALDIK VE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ’

Eğitimin koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşeceğini hatırlatan öğretmen İlkay Yazıcı da “Tüm hazırlıklarımızı yaptık, çok heyecanlıyız. Yeni eğitim ve öğretime başlamanın telaşındayız. Öğrencilerimizle tanışıp kaynaşıyoruz. İnşallah, sağlıklı ve bol başarılı bir yıl olur. Pandemi gerçekten bizleri ve öğrencilerimizi çok etkiledi. Öğretmenler olarak da okulları çok özlemiştik. Uyum haftasında tüm tedbirlerimizi aldık ve görevimizin başındayız. Her şey çok güzel olacak” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler