26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş Dünyası1 milyon 300 bin şişe üretiyor

  1 milyon 300 bin şişe üretiyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Manisa’da, ev kadını Aylin Bağcılar (41), ambalaj atölyesinde yılda 1 milyon 300 bin şişe üretiyor ve ekonomiye 800 bin lira katkı sağlıyor. 

  Bağcılar, “İstedikten sonra yapabiliyorsunuz” dedi.

  1 milyon 300 bin şişe üretiyor
  1 milyon 300 bin şişe üretiyor

  İki çocuk annesi Aylin Bağcılar, bir ambalaj fabrikasında çalışan eşinden esinlenerek,  5 yıl önce Yunusemre Küçük Sanayi Sitesi’nde ambalaj atölyesi kurdu. Eşi Mustafa Bağcılar’ın da desteğiyle pet şişe ve kavanoz imalatı yapan Aylin Bağcılar, yılda ortalama 1 milyon 300 bin şişe üreterek, yerli firmaların taleplerine cevap veriyor. Eşiyle birlikte iki kişiye istihdam da sağlayan Bağcılar, ekonomiye yılda 800 bin liralık katkı sağlıyor.

  Manisa'da, ev kadını aylin bağcılar (41), ambalaj atölyesinde yılda 1 milyon 300 bin şişe üretiyor ve ekonomiye 800 bin lira katkı sağlıyor.
  Manisa’da, ev kadını Aylin Bağcılar (41), ambalaj atölyesinde yılda 1 milyon 300 bin şişe üretiyor ve ekonomiye 800 bin lira katkı sağlıyor. 

  Aylin Bağcılar, “Eşim bu işin kalıpçılığını yapıyordu. Ben de kendisiyle birlikte üretim kısmına geçtim. Yanımda bir kadın arkadaşımla birlikte bu işin üretimini yapıyoruz. Zorlukları var tabii ama istedikten sonra yapabiliyorsunuz. Yılda 1 milyon 300 bin adet şişe üretiyoruz. Türkiye ekonomisine de yılda 800 bin liralık bir katkı sağlıyoruz. Sanayide çok fazla yadırgandığımı düşünmüyorum. Çünkü kadınlar tüm iş kollarında başarı sağlayabilir. Bunu biz yapabiliyorsak, tüm kadınlar da yapabilir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler