TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaÖne Çıkan1 Mayıs Davası'nda beraat

  1 Mayıs Davası’nda beraat

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun arasında bulunduğu 15 sendika yöneticisine 1 Mayıs Davası’nda beraat.

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun arasında bulunduğu 15 sendika yöneticisinin, 1 Mayıs 2020’de Taksim’e yürümek istedikleri için yargılandıkları davada beraat kararı verildi.

  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile sendika yönetici ve üyeleri, 1 Mayıs 2020’deki kutlamaları sınasında DİSK Genel Merkezi önünden Taksim’e yürümek istemiş, ancak polis engeliyle karşılaşmıştı. Polis müdahalesiyle gözaltına alınan ve aralarında Arzu Çerkezoğlu’nun da olduğu 15 sendika yöneticisi haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” ve “İhtara ve zor kullanmaya rağmen kendiliğinden dağılmama” suçlarından 3’er yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

  MAHKEME 1 MAYIS DAVASI’NDA BERAAT KARARI VERDİ

  İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanık avukatları katıldı. Duruşma savcısı, toplanan delillerden ve tüm dosya kapsamında yüklenen eylemlerin kanunda suç şeklinde tanımlanmadığı gerekçesiyle beraatlerine karar verilmesini talep etti. Sanık avukatları da müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini talep ettiler. Mahkeme, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle sanıklar hakkında ayrı ayrı beraat kararı verdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler