28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarYere attığımız çöplere yenileri eklendi eldiven ve maske

  Yere attığımız çöplere yenileri eklendi eldiven ve maske

  Avatar of ayşenur kuytan
  Ayşenur Kuytanhttps://haberton.com/
  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans ve Kırklareli Üniversitesi Sosyoloji bölümü 3. sınıf öğrencisi.

  Son Dakika Haberleri

  Yere attığımız çöplere yenileri eklendi, Covid-19 sebebiyle eldiven ve maskeler de sokaklarda çevre kirliliğine yol açıyor.

  Doğaya yapılan kötü muameleler bize geri dönmektedir. Şöyle ki birçok atık doğada uzun yıllar boyunca erimemektedir. Tabii bu atıklar hava kirliliğine, küresel ısınmaya, toprak ve su kirliliğine neden olmaktadır. “Atıkların toprağa karışması besinleri nasıl etkiler?” sorusu akılları kurcalayabilmektedir. Şöyle ki karaya atılan çöpler, üzerine gelen yağmur sularıyla birlikte toprağa karışması sonucu besinleri etkileyebilmektedir. Denize atılan her atık ise deniz canlılarını ve su kaynaklarını kötü etkileyebilmektedir.

  Doğa bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi ellerimizle mahvetmemeliyiz.
  Doğa bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi ellerimizle mahvetmemeliyiz.

  Yere attığımız çöpler o kadar fazla ki her dönem farklı şeyler ortaya çıkarıyor. Covid-19 sebebiyle kullanmaya başladığımız maskeler bizi virüsten korumuş oluyor dolayısıyla kullanmayı ihmal etmemeye çalışıyoruz ama bizim işimiz burada bitmiyor. Çünkü kullanım sırasında maskeye ve eldivenlere bulaşan ya da bulaşma riski olan virüslerin ne kadar olduğunu bilemiyoruz. Bu sebeple takıp çıkarırken bile dikkat etmemiz gerekiyor.

  Tabii onları çöpe atma aşamasında ise bir sorumluluk daha omuzlarımıza yükleniyor. Varsa tıbbi atık kutuları yoksa çöp kutularına atmamız gerekiyor. Eğer bulunduğumuz yerde çöp kutuları yoksa bir yere kadar elimizde taşıyıp çöp kutularına atabiliriz. Bunun için bilinçli bireyler olarak çöplerimize sahip çıkıp çevremizi korumalıyız. Doğa bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi ellerimizle mahvetmemeliyiz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler