TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarVazgeçmeyeceğiz kadına şiddete hayır!

  Vazgeçmeyeceğiz kadına şiddete hayır!

  Avatar of özge kuzu
  Özge Kuzu
  Özge Kuzu 10.08.1994 Çanakkale doğumlu. İzmir'de yaşıyor. Nedime Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Erken Çocukluk dalı mezunu. Hobileri kitap okumak,resim çizmek,şiir yazmak,roman yazmak.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Nedir bu kadınların erkeklerden çektiği artık yeter ne ilk ne de son ardı arkası kesilmeyen eski yeni kadın cinayetleri bir bitmek bilmedi. Vazgeçmeyeceğiz kadına şiddete hayır!

  VAZGEÇMEYECEĞİZ KADINIZ ÖNCELİKLE İNSANIZ!!!

  Bir kadın olduğum için değil öncelikle vatandaş ve bir insan olduğum için kadın cinayetlerinin hiç birini es geçemem. Verdikleri cezalar bu kadar hafif olursa bu cinayetler ne ilk ne de son olacak.

  Yeter okuduğun evlen kır dizini çocuklarına bak diyor. E tabi kendisi okumamış bilgili görgülü kadın olunca zekamızı kıskanıyor erkek milleti malesef bu kadar sığ düşünceli oluyor.

  Verir elin adamına karşı taraf çalış derse çalışacaksın çalışma derse çalışmayacaksın ne ala memleket yok efendim bu devran böyle dönmüyor. Neymiş kız doğarsa kapının önüne koyarmış sanki biz seçiyoruz cinsiyetimizi Allah’ın verdiği bir can Allah’a inancı olmadığına eminim böyle düşünen erkeklerde var.

  Bu dünyaya kız olarak gelmek suç mu? Kur’an-ı Kerim‘de:“Allah dilediğine kız dilediğine erkek çocuk bahşeder. Kimine hem erkek hem kız çocuğu verir dilediğini de kısır bırakır. Her şeyi hakkı ile bilen ve her şeye gücü yeten ancak Allah’tır.” buyuruldu. (Şûra 49 50).

  Bu hadiste bahsedildiği gibi cinsiyetimizi seçemiyoruz. Türkiye’de kadın haklarına başta biz vatandaşlar ihlal ediyor. Vazgeçmeyeceğiz KADINA ŞİDDETE HAYIR!!!

  Ağırlaştırılmış cezalar verilseydi. Milletin gözü korkar bir kadına değil zarar vermek bir insanı öldürmeye cesaret edemezdi.

  Vazgeçmeyeceğiz kadına şiddete hayır!
  Vazgeçmeyeceğiz kadına şiddete hayır!

  Adalet nerde elin adamı gecenin bir vakti Samuray kılıcı ile sokakta ne işi var. Aklı dengesi bozuk insanları neden salıyorsunuz. O kızcağızdan ne istedi.

  Münevver KARABULUT cinayetini bilmeyen yoktur herhalde o gencinde ruh sağlığının bozuk olduğu aşikardı. Vahşice öldürülen adını bildiğimiz bilmediğimiz daha nice kadınımız bugün en güzel günlerini yaşayacakları yerde neden kara toprakta yatıyor. Bitmeyecek mi? Kadın olmak suç değil. Bizi bugünlere cehalet getirdi. Cahil bilgisiz sığ düşüncelere sahip toplumumuz bizi bugünlere getirdi.

  Ya görüyorsun şiddet uyguluyor neden sessiz kalıyorsun. Polis çağır imdadına koş bakma öyle aval aval film mi çeviriyor karşında kadının biri şiddet görüyor.

  Kavga görüp seyirci kalan bir toplumumuz var bir de öyle bir kesim var malesef, kardeşim yardım çağırsan ölür müsün? Hop kardeşim sen ne yapıyorsun diyemeyecek kadar korkak bir halk var.

  Sizin anneniz yada kardeşiniz ve yahut eşiniz orda tartaklansa canla başla koşarsınız el alem olunca bana ne şimdi hiç bulaşmayayım deyip bir kenara çekiliyorsunuz.

  VAZGEÇMEYECEĞİZ VAZGEÇMEDİK KADINLARIMIZ ARTIK ÖLMESİN. CAHİL İNSANLAR KALMASIN. AKLI DENGESİ BOZUK İNSANLARI SOKAKLARA SALMAYINIZ...

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler