TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıTOBB'dan e-ticarete eKılavuz eğitim programı

TOBB’dan e-ticarete eKılavuz eğitim programı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

TOBB olarak KOBİ’lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla e-ticarete eKılavuz eğitim programını başlatıyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lerin ve küçük girişimlerin dijitalleşmesine büyük önem verdiklerini belirterek, TOBB olarak KOBİlerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla e-ticarete eKılavuz eğitim programını başlatıyoruz. dedi.

Küresel ekonomide önemi ve kullanımları gittikçe artan, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri nedeniyle alışveriş hacimlerinde yüksek artışlar görülen e-ticaret, şirketler ve tüketiciler için büyük avantajlar sunuyor.

TOBB olarak KOBİ'lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla e-ticarete eKılavuz eğitim programını başlatıyoruz.
TOBB olarak KOBİ’lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla e-ticarete eKılavuz eğitim programını başlatıyoruz.

20 yılda ciddi bir yapısal değişim yaşandı

Birçok konuda KOBİ’lere eğitimler veren TOBB, yeni dünya düzeninde işletmelerin geleneksel pazarlama ve satış yöntemlerinin yanı sıra dijital ortamda da var olabilmeleri için “e-Ticarete e-Kılavuz” eğitim programı başlattı. Hisarcıklıoğlu, dünyanın en büyük şirketleri listesinde son 20 yılda ciddi bir yapısal değişim yaşandığını, enerji ve finans devlerinin yerini teknoloji şirketlerinin aldığını söyledi.

Özellikle Kovid-19 salgın sürecinde yaşanan gelişmelere dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, “e-Ticaret hacmi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün artarken, özellikle pandemi döneminde katlanan rakamlarla önemini daha da ortaya koydu.

Pandemiye karşı alınan tedbirler nedeniyle geleneksel alışverişin yapılamadığı veya sınırlı olarak yapılabildiği dönemlerde esnaf, KOBİ ve ülkemizin önde gelen markaları satışlarına e-ticaret sayesinde devam etti.” diye konuştu.

‘e-Ticarete e-Kılavuz’ eğitim programını başlatıyoruz

Gelecek dijitalleşme ve e-ticarette. TOBB olarak KOBİ’lerimize ve girişimcilerimize yönelik projeler üretmeye devam ediyoruz.
Gelecek dijitalleşme ve e-ticarette. TOBB olarak KOBİ’lerimize ve girişimcilerimize yönelik projeler üretmeye devam ediyoruz.

Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lerin ve küçük girişimlerin dijitalleşmesine büyük önem verdiklerine işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu: ”Gelecek dijitalleşme ve e-ticarette. TOBB olarak KOBİ’lerimize ve girişimcilerimize yönelik projeler üretmeye devam ediyoruz. KOBİ’lerimizi e-ticaret uygulamalarını kullanmaya yönlendirmek ve bu ticaret araçları hakkında bilgi vermek amacıyla ‘e-Ticarete e-Kılavuz’ eğitim programını başlatıyoruz. ‘e-Ticarete e-Kılavuz’ eğitim programı ile yeni pazarlara açılmanın yegane adresi e-ticaret uygulamaları KOBİ’lerimize ilk adımından itibaren her yönüyle anlatılacak.”5 hafta sürecek eğitim sayesinde KOBİ’lerin alanında uzman uygulayıcılarla buluşmasını sağlayacaklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, eğitimin sonunda katılımcılara elektronik sertifika vereceklerini bildirdi.

e-Ticaretin incelikleri anlatılacak Online ortamda gerçekleştirilecek “e-Ticarete e-Kılavuz” eğitim programı kapsamında, İleti Yönetim Sistemi AŞ tarafından e-ticaret uygulamaları konusunda genel bilgi verilecek.

PTTAVM platformunda ürün satışlarına yönelik bilgiler paylaşılacak

Ardından TOBB’un uzmanları tarafından “e-Ticaret Güven Damgası” uygulamaları anlatılacak. Coğrafi işaretli ürünlere yer veren e-PTTAVM platformunda ürün satışlarına yönelik bilgiler paylaşılacak.

PTTAVM platformunda ürün satışlarına yönelik bilgiler paylaşılacak
PTTAVM platformunda ürün satışlarına yönelik bilgiler paylaşılacak

Kişisel verilerin korunması düzenlemeleri, e- ticaret sitesinin kurulumu, ödeme ve lojistik entegrasyonları, stok yönetimi, reklam modelleri gibi teknik konular ele alınacak.e-İhracat modelleri, satılması yasak ürün grupları, satış sonrası süreçler, sistemin lojistik, kargo, depolama süreçleri ile entegrasyonu ve maliyetlerine yönelik örnekler aktarılacak.

Ayrıca, e-ihracatta pazar genişletilmesi, lojistik ve gümrük süreçleri, vergi hukuku, e-vatandaşlık hakkında bilgiler verilecek.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler