16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaTam Aziz Nesinlik olay! 110 TL için 4 gündür havalimanında bekletiliyor!

  Tam Aziz Nesinlik olay! 110 TL için 4 gündür havalimanında bekletiliyor!

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, İran vatandaşı Meryem Bayati’nin başına gelen trajik olayı anlattı ve Tam Aziz Nesinlik olay başlığı altında yetkililere yardım çağrısı yaptı. 

  CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabında ilginç bir olayı aktardı. Yarkadaş’ ın paylaşımı şöyle:
  “Tam Aziz Nesinlik bir hikaye! İran vatandaşı Meryem Bayati, kızı ve damadı Mahmut Fidan’ı ziyaret etmek için cuma günü İstanbul 3. Havalimanı‘na indi. 

  CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, İran vatandaşı Meryem Bayati’nin başına gelen trajik olayı anlattı ve Tam Aziz Nesinlik olay başlığı altında yetkililere yardım çağrısı yaptı. 

  Bayati, pasaport işlemlerini yaptırıp kapıdan çıkmaya hazırlanırken, görevli memur “Çıkış yapamazsınız” dedi. Bayati şaşırdı. Görevliye “Neden?” diye sordu. 

  Memur “İran’dan çıkarken ödemeniz gereken 220 TL yerine 110 TL ödemişsiniz. Bu yüzden çıkışınıza izin veremem” yanıtını verdi. Durumu, kendisini karşılamaya gelen damadı Mahmut Fidan’a aktaran Bayati, bu sırada “Parayı ödeyeyim, yanlışlık oldu sanırım. Damadım ya da ben parayı hemen yatıralım” dedi. 

  Şimdi sıkı durun: 

  Bayati’nin karşısındaki görevli, “Bu mümkün değil. Bu kapıdan çıkabilmeniz için parayı İran’da yatırmanız gerekiyor. Biz bu işlemi yapamıyoruz. Geldiğiniz tur şirketiyle İran’a gidip parayı oraya yatırın. Sonra tekrar Türkiye’ye gelebilirsiniz” diye konuştu. 

  Meryem Bayati, bu cevap karşısında ne yapacağını düşünürken, görevliler kendisini kısaltması İNAT olan uluslarası bölgeye götürdü. Bayati, şimdi 4 gündür, 50 metrekarelik bir alanda, 7 kişi ile birlikte kalıyor. 

  Durumu yetkililere duyurmam için anlatan damat Mahmut Fidan, “Kimseye ulaşamıyoruz. Herkes topu birbirine atıyor. Kayınvalidem, günde iki sandviç ve iki meyve suyu ile karnını doyurmaya çalışıyor. İlaçlarını içemiyor. Ne Türkiye’ye girebiliyor, ne de çıkabiliyor” diyor. 
  Buradan ilgili kurumlara seslenelim: 

  Yarkadaş “Tam Aziz Nesinlik olay” diyerek tepki gösterdi ve yetkililerin bu konu ile ilgilenmesini istedi. Yarkadaş “İran vatandaşı Meryem Bayati’nin mağduriyetini nasıl sona erdireceksiniz? Bayati’nin ülkemize girebilmesi ya da İran’a dönebilmesi için ne yapacaksınız? Bu durumda olan kaç kişi var? Bu saçmalıkları çözmek için adım atacak mısınız?” diyerek sözlerini tamamladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler