16 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıSosyal medyaya reklam yasağı şirketleri kaygılandırıyor

  Sosyal medyaya reklam yasağı şirketleri kaygılandırıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ocak ayında sosyal medya şirketlerine yönelik reklam yasağının gündeme gelmesiyle şirketler bu konuda kaygılı olduklarını belirtti.

  Facebook ve Youtube’un da aralarında olduğu sosyal medya şirketlerine 2 ayda 40’ar milyon TL para cezası kesen Türkiye, yaptırım sıralamasının üçüncü aşaması olarak Ocak ayında şirketlere yönelik reklam yasağını gündeme getirmeye hazırlanıyor. Bu durum, sosyal medya reklamlarına yüz milyonlarca dolar harcayan online platformları ve şirketleri kaygılandırıyor.

  Sosyal medyaya reklam yasağı şirketleri kaygılandırıyor
  Sosyal medyaya reklam yasağı şirketleri kaygılandırıyor

  Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Çevikoğlu, konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

  Çevikoğlu, “İnternette satışın olmazsa olmazı dijital reklam ve sosyal medya reklamları, biz bir ülkede ürün satmak istiyorsak, orada da sosyal medya mecralarını kullanıyoruz. Aksi takdirde insanlar Türk ürünlerini tanıyamıyorlar” dedi.

  Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Çevikoğlu, “Biz her ne kadar kan kaybedecek olsak da eğer bu şirketler temsilci bulundurma zorunluluğuna uymuyorlarsa ve gerekiyorsa cezalar kesilsin, ancak bizim şirketlerimizin de zarar görmemesi noktasında adımlar atılabilir” diye konuştu.

  İnternette satışın olmazsa olmazı dijital reklam ve sosyal medya reklamları, biz bir ülkede ürün satmak istiyorsak, orada da sosyal medya mecralarını kullanıyoruz. Aksi takdirde insanlar türk ürünlerini tanıyamıyorlar
  İnternette satışın olmazsa olmazı dijital reklam ve sosyal medya reklamları, biz bir ülkede ürün satmak istiyorsak, orada da sosyal medya mecralarını kullanıyoruz. Aksi takdirde insanlar Türk ürünlerini tanıyamıyorlar

  Çevikoğlu, çözüm olarak Türk şirketlerinin Türkiye’de söz konusu şirketlere reklam vermelerinin engellenmesi, buna karşın yurtdışı reklamlarının serbest bırakılması seçeneğinin değerlendirilebileceğini söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler