21.7 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27.6 C
İzmir
27 Eylül 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSEO nedir? (Arama Motoru Optimizasyonu) 2021

  SEO nedir? (Arama Motoru Optimizasyonu) 2021

  Avatar of aydın argıt
  Aydın Argıthttps://haberton.com/
  Aydın Argıt, 1993 Manisa doğumlu. Sosyal medya yöneticisi olarak çalışıyor teknoloji alanında yazılar yazıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Web sitelerini arama motorlarında en üst sıraya çıkarmak için yapılan işlemlere SEO denir. 

  SEO nedir? Bir markanın internette tüketiciye ulaşması için çok önemlidir. Bilindiği gibi son zamanlarda internetin kullanımının artmasıyla, Kurumsal kimlik olarak web sitesi açmak önem arz etmeye başladı. İnternette kimliğini oluşturdun, kullanıcı aradığı ürünü ya da hizmeti arama motoruna yazdı, senle alakalı hiç bir şey yok. Ne önemi kaldı para verip açtığın sitenin? 

  Seo nedir arama motoru optimizasyonu 0001 - yazarlar - haberton
  Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

  SEO burada devreye girer. Kullanıcı senin sunduğun ürün ve hizmeti arama motoruna yazdığında ilk sıralarda seni de görür. SEO internet reklamcılığında kullanılan getirisi en yüksek pazarlama stratejisidir. Dünya çapında arama motorları karşılaştırıldığında, Google tartışmasız öne çıkmaktadır. Bu nedenle Google optimizasyonu öncelikli olmalıdır.


  SEO ikiye ayrılmaktadır. Site içi SEO (On Page SEO ) ve Site dışı SEO (Off Page SEO)

  Site içi SEO nedir? (On Page SEO)

  Site içi SEO çalışmaları tamamen ziyaretçilere daha iyi hizmet vermeyi amaçlamış, arama motorlarının sitenizi daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde taraması gibi işlemleri içermektedir.

  Görsellerinizin ve makalelerinizin anlaşılır olması, özgün ve kaliteli olması, sitenizin basit olması, kullanıcıların sitede kalma sürelerine yönelik yapılan çalışmalardır.

  Site dışı SEO nedir? (Off Page SEO)

  Siteye verilen bağlantılar sayesinde, sitenin arama motorunda yukarı çıkması hedeflenir.  Sözlükler, haber siteleri,  bloglar, forum siteleri  gibi webte yayın yapan yerlerden sitenize verilen bağlantılar arama motorunda üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

  Dünyanın dijitale kaydığı bu günlerde SEO çalışmaların ilk sırasında yer alıyor. Herkes SEO hizmeti verebilir mi? Hayır. Kaliteli şirketler var bu işi yapan. Siz gelin bu SEO’yu yabana atmayın :)

  Dijital günler…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler