15.7 C
Ankara
18.9 C
İstanbul
23.6 C
İzmir
24 Eylül 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarSen güçlü(mü)sün?

  Sen güçlü(mü)sün?

  Güçlü olmak bir ayrıcalık gibi dursa da bazı zamanlar elinizi kolunuzu bağlıyor. Daha kırılgan insanlarla aynı şeyleri yaşamış olsanız bile onlara daha fazla ilgi ve alâka gösterildiği aşikâr ve siz güçlü olan ve gücünü göstermekten çekinmeyen onurlu azınlık yine yalnızlığa mahkumsunuz.

  Avatar of ebru i̇ba
  Ebru İbahttps://haberton.com/
  Ebru İba, İstanbul'da yaşıyor. 6 yıldır İngilizce öğretmenliği yapıyor. Haziran 2021'de "BEN SANA GEÇ KALDIM" isimli kitabını çıkardı. Bir şiir kitabı da basım aşamasında. Üçüncü kitabını çıkarmaya çalışıyor. Yazı yazmayı ve film izlemeyi çok seviyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Güçlü insan olmak, dahası bunun farkına varmak da zor iş hele ki başkaları da bu farkındalığa sahipse. İşte yalnızlığa hoş geldin güçlü insan.

  Kimseye minnet etmeden kendi işini halledebilen, her durum ve ortamda soğukkanlılığını koruyabilen, korumacı ve duygularını belli edemeyen güçlü insanlara sesleniyorum yalnızsınız yalnızız… Bu alelade bir yalnızlık değil ama bizler kalabalık içinde fark edilmeyi bekleyen fakat güçlü göründüğü için asla fark edilmeyen kişileriz.

  Herkesi sanki kendi sorunlarınızı dinliyormuşçasına anlayıp bir de destek verdikten sonra sıra size gelir ve anlattığınız şeyler karşısında tek bir cümle duyarsınız.

  “Sen güçlüsün bunu da atlatırsın” evet güçlüyüm ama aynı zamanda aciz bir insanım ben. Tükendiğim, tıkandığım, yorulduğum anlar oluyor ve olacak… Ben de ağlıyorum sadece sizler görmüyorsunuz. Ustaca saklıyorum bütün hüznümü ve onları yalnızca ruhuma dokunmuş olanlar fark edebiliyor.

  Güçlü olmak bir ayrıcalık gibi dursa da bazı zamanlar elinizi kolunuzu bağlıyor. Daha kırılgan insanlarla aynı şeyleri yaşamış olsanız bile onlara daha fazla ilgi ve alâka gösterildiği aşikâr ve siz güçlü olan ve gücünü göstermekten çekinmeyen onurlu azınlık yine yalnızlığa mahkumsunuz. Her alanda durum bu malesef hayatın her aşamasında güçlü insanlar fark edilmiyor. Sevgilisinden aynı gün ayrılmış iki kadın düşünelim.

  Birisi acısını içinde yaşıyor çünkü mizacı bu öyle öğrenmiş, duygularını yansıtmak ona göre değil ve fark ediyor ki bu güçlü kadın, adam onu görmüyor çünkü o da biliyor ki kadın güçlü kadın atlatacak kadın tekrar ayağa kalkacak ve adam bu denli güçlü bir kadını taşıyacak donanıma sahip değil.

  Diğer kadın daha kırılgan daha özgür yaşamış duygularını çünkü görmüş ki bu kadar yalın yaşarsa hüznünü herkes pervane oluyor etrafında adam da bunun farkında kırılgan kadın adama muhtaç ve gururunu okşuyor bu da adamın sarmalıyor aciz kadını.

  Ailemizde de durum böyle değil mi? Evin sorun çıkaran sürekli ağlayan şımarık küçük çocuğuna her zaman daha fazla ehemmiyet gösterilir güçlü çocuk görmezden gelinir hep çünkü bilinir ki o zaten başının çaresine bakacak, düşse de kalkacak daha güçlü bir şekilde. Ama bilmiyorlar ki o güçlü kişinin kırılırsa bir gün kanadı, tamir edecek birilerine ihtiyaç duyduğunda, yanında kimse olmayacak yine ve terk edilecek ölüme. Ve sonra diyecekler ki ardından “Ne kadar da güçsüzmüş meğer” kimse göremeyecek ardında bıraktığı sonsuz yaraları…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler