13.2 C
Ankara
24.1 C
İstanbul
25 C
İzmir
Cumartesi, Eylül 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamSamsun'da uyuşturucuyla mücadelede örnek davranış

  Samsun’da uyuşturucuyla mücadelede örnek davranış

  Avatar of erkan acar i̇kiz
  Erkan Acar İkizhttps://haberton.com/
  Erkan Acar İkiz, 1987 Samsun doğumlu, Çerkes sürgünlerinde yurda gelmiş Kafkas asıllı bir ailenin ferdi, İlk, orta ve lise eğitiminin ardından, alaylı olarak radyo programcılığı, muhabirlik ve bunların yanı sıra çeşitli ticaret dallarında faaliyet göstermiş; Milliyetçi ideolojiyi benimsemiş bir birey.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Samsun’un Atakum İlçesinde “Bağımsız Uyuşturucuyla Mücadele Gönüllüleri” olarak adlandırılan gönüllü gurubun uyuşturucuyla mücadelede örnek davranışı.

  Uyuşturucuyla mücadele kapsamında uyuşturucu madde kullanımının yoğunlukta olduğu mahalleleri gece gündüz dolaşıp, madde bağımlılarını tespit ettikten sonra toplumsal fayda sağlamak adına uyuşturucu batağına düşen gençleri iş sahibi yapıyor.

  TORBACILARA GEÇİT YOK

  Samsunun Atakum İlcesi ve Mahallelerinde yaklaşık 11 aydır uyuşturucu ile mücadele eden, Ogün Demir önderliğinde bir araya gelen gönüllü gurubu, gençleri zehirleyen torbacı diye tabir edilen satıcılara karşı savaş açtı. 

  YASAL İŞLEMLERİN ARDINDAN DERNEKLEŞECEĞİZ

  Uyuşturucuyla Mücadele” adıyla dernek kurma aşamasında olan gönüllüler, Atakum bölgesindeki mahallelerde gençleri uyuşturucuya karşı bilinçlendiriyor. Uyuşturucu kullanan kişilerle irtibata geçip, madde bağımlılarını uyuşturucudan uzak durmaları halinde iş sahibi yapma taahhüdü veriyor. Mücadelenin öncüsü Ogün Demir, gündüz kendi işiyle uğraştıklarını, gece ise sabahın ilk ışıklarına kadar kentlerde yaygınlaşan, gençlerin ölümüne neden olan metanfetamin, bonzai ve her türlü uyuşturucu madde satanlara ve kullananlara karşı farkındalık çalışması yaptıklarını belirterek, sokaklarda uyuşturucu içen ve kendilerine zarar veren kişileri rehabilite ettirdiklerini söyledi.

  Samsun’un en hareketli ilçesi olan Atakum’da ve çevre semtlerde mücadeleye devam edeceklerini dile getiren Demir, “Biz 11 aydır uyuşturucuyla mücadele içerisindeyiz. Bu işe ilk olarak yaşadığımız mahalleden Horozköy’den başladık. Burada ciddi derecede işler başardık. Yaklaşık 30 kişiyi uyuşturucu illeti olan bonzai maddesinden kurtardık.

  Onları aramıza alarak gerek kendi iş yerlerimizde, gerek fabrikalarda, iş imkanları sağladık. Bu gençlerimizi, spor faaliyetlerine yönlendirdik. Borçlarını üstlendik. Gücümüzün yettiği kadar yapılabilecek her türlü desteği sağlayarak toplumun iyi birer ferdi olmalarını cani gönülden istiyoruz dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler