18 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
27 C
İzmir
25 Eylül 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarPrison Gilboa

  Prison Gilboa

  Avatar of aziz berke duran
  Aziz Berke Duranhttps://haberton.com/
  Aziz Berke Duran ; 16.03.2003 doğumlu. Vatan Anadolu Lisesi mezunu. 2018 yılında Haliç Yazarlar Akademisinden ders aldı. Gazetecilik yolunda ilerleyen bir genç.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İsrail’in en denetimli hapishanelerinden Gilboa hapishanesinde Prison Break filmini aratmayan bir olay yaşandı.

  Duymuşsunuzdur, altı Filistinli mahkum tuvaletten duvarların arkasına tünel kazarak kaçmış. Olayın komik tarafı tüneli bulan hapishane görevlileri değil, çiftçi. Hapishanenin kaçıştan haberi bile yok. Çiftçi tesadüf eseri yoldan geçerken bir delik görüp hapishane görevlilerine söylüyor. Görevliler deliğin bulunduğu alana geldiklerinde tünel olduğunu fark ediyorlar.

  Hapishane hemen işe koyuluyor ve ülke çapında arama gerçekleşiyor. Aramada helikopterler ve çeşitli araçlarda kullanılıyor. İsrail bu olayı rezillik olarak tanımlarken, Filistin ” kahramanca bir eylem” olarak tanımlıyor.

  Kaçan mahkumların müebbet hapis yattığı ve İslami bir örgütün üyesi olduğu biliniyor. Yakın zamanda mahkumlardan ikisi yakalandı. Hapishane tedbirleri arttırıp ülke giriş ve çıkışlarına yakalanmayan diğer mahkumların fotoğraflarını astı. Arama işlemleri halen tüm hızıyla devam ediyor.

  İsrail'in en denetimli hapishaneleriden gilboa hapishanesinde prison break filmini aratmayan bir olay yaşandı.
  İsrail’in en denetimli hapishanelerinden Gilboa hapishanesinde Prison Break filmini aratmayan bir olay yaşandı.

  Filistin ise “kahramanlarını” bekliyor. Ülkenin çeşitli yerlerinde helvalar dağıtılıp , eğlenceler yapılıyor.

  Aziz okuyucularım ;

  Bu hafta ilgimi çeken bu haberi yazıma taşıdım. Adamlar korunan bu hapishaneden kaçabilmek için on metrelik tünel kazmışlar. Dile kolay on metre! Ne ile kazdılar? Aklıma Maskeli Beşler filmindeki kaşıkla tünel kazma sahnesi geldi. Farklı olan Gilboa Hapishanesinde ki mahkumların özgürlüklerini kanalizasyondan kazanmaları.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler