TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarÖzgürlüğün adresi: Mutluluk

Özgürlüğün adresi: Mutluluk

Merve Naz Sağır
Merve Naz Sağırhttps://haberton.com/
Merve Naz Sağır, İstanbul doğumlu ve İstanbul aşığı. Üniversite öğrencisi. İlham kaynağı hayallerinin melodisine kulak vermek.

Haftanın Öne Çıkanları

Mutluluk nedir? Gerçeklerden kaçıp başı boş bir hayat mı, yoksa kocaman sorunların arasında minik bir gülümseme mi? Bunu çözümleyebilmek için iki seçimi de yaşamak mı lazım? Tabi ki hayır. çözümleyebilmek için satırlarımda boğulman yeterli.

Özgürlük engellerin karşısında ter dökerek mutluluğu yakalamaktır. Kendini ter dökeceğim diye de sıkıntıların arasında ezdirme. Rahatla biraz… Tüm kalbinle nefes al ve huzurun güzelliğini ruhunda hisset. Haa bir de her şeyi boşlamak değildir rahatlık. Ya da sigaranın dumanıyla boğuşmak… Özgür olacağım diye toplumun onaylamadığı bu davranışları sergilersen kendini özgür sanırken sıkıntıların izleri belirir ruhunun eşiğinde.

Özgürlük suç kavramını desteklemez. Sağ solda gezinen, kişiliğini kaybetmiş varlıklarını bilinçsizce hareketleri de değildir. Siz özgürlüğü ne sandınız? Önüne geleni darp etmek mi? Gece yarısı elindeki zıkkım ile salına salına sokak köşelerinde artistlik taslamak mı? Günahsız çocuklara bu dünyayı dar etmek mi?

Özgürlüğün adresi: Mutluluk
Özgürlüğün adresi: Mutluluk

Ya da sarhoşluğu dibine kadar yaşayarak elin kapısının eşiğinde ölü ceset gibi sızmak mı? Sizin yaşamaya hakkınız bile yokken nasıl “özgürüm ben ” diye ortalarda geziniyorsunuz? Masum insanların seyre maruz kaldığı bu sahnelerin en ufak karesinde bile yoktur özgürlük. Hepinizden rica ediyorum serserilikle özgürlüğü karıştırmayalım. Daha fazla insanların kalplerini acıtmayalım.

Özgürlük kurallar çerçevesinde kimsenin haklarını kısıtlamadan güzel ve sakince yaşamını sürdürmektir. Özgürlüğün yolu bu kadar basitken neden ıssız bilinmedik yollara sapasın ki. Hemen yapamıyorum diye pes etme. Özgürlük bir yere saklanmış seni bekliyordur mutlaka. Senin ise görevin hiçbir şeye aldanmayıp onu bulabilmektir.

Unutma özgürlük her yerdedir. Küçük bir tebessümde bile. Sana özgürlüğün kestirme yolunu söyleyeyim mi? Aslında o kadar da zor değil. Özgürlüğün kestirme yolu… Cevabı kalbinde.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler