TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
17.1 C
Ankara
17 C
İstanbul
21 C
İzmir
21 Ekim 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMetrobüsten Galata Kulesi'ne bakmak

  Metrobüsten Galata Kulesi’ne bakmak

  Avatar of mina nur bulut
  Mina Nur Buluthttps://haberton.com/
  Mina Nur Bulut, 23 yaşında KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Kırıkkale Üniversitesi'nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapıyor. İstanbul'da yaşıyor. Küçüklüğünden beri yazmayı seviyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İstanbul’ a ilk geldiğim günden beri metrobüsle Haliç Köprüsü’nden geçerken Galata Kulesi’ne bakmak gibi bir huyum var.

  İstanbul ‘u olduğundan çok daha güzel gösterdiği için dizilere manevi tazminat davası açabiliriz. Eğer bazı insanlar bu tezgaha kanıp geldiyse ve İstanbul ‘da yaşamaya başladıysa bu durumda doğan zarar için de maddi tazminat davası açarız. Metrobüste Şişli’den İncirli’ ye gidene kadar genelde aklıma ilk gelen şeyler bu tarz düşünceler oluyor. Sonra o dizilerin, filmlerin, hatta insanların isimlerini kafamda liste yapmaya başlıyorum. Bu düşünceler genelde annemin ” Uyanabildin mi ? “, ” Yolda mısın ?” tarzında mesajlarıyla bölünüyor . Sonra da birbirini takip eden hızla geçen düşüncelerle düşüncesizliğin aynıymış gibi olduğu bir boyutta birden Haliç Köprüsü’nde olduğumu fark ediyorum.

  İstanbul’a ilk geldiğim günden beri metrobüsle Haliç Köprüsü’nden geçerken Galata Kulesi’ne bakmak gibi bir huyum var. Her seferinde üşenerek, zorla da olsa dönüp, başımı kaldırıp bakmak zorundayım. Güya hayallerimin, hedeflerimin sembolü o ve her seferinde bakıp orda olduklarını hatırlıyorum falan. Kendimce bir motivasyon seansı gibi.

  Metrobüsten galata kulesi'ne bakmak
  Metrobüsten Galata Kulesi’ne bakmak

  Yine kendimi zorlayarak başımı çeviriyorum ve Galata’yı kolayca buluyorum. Başta hiç değişmeyen büyülenmeyle baktığım Galata’ya saniyeler geçtikçe biraz tepkili, biraz alıngan bakmaya başlıyorum. Yine de sırtımı dönerken duygusuz ve sitemkar olmamam gerektiğini kendime söylüyorum. Aynı anda birinin de göz hapsine girdiğimi hissediyorum ve Galata’yla hesaplaşırken bir taraftan da o kişinin neden bana bakıyor olabileceğini tahmin etmeye çalışıyorum. Artık başımı çevirmeye başladığımda göz hapsine girdiğim kişiyle bir an göz göze geliyorum ve göz temasından daha çabuk kurtulmak için sertçe dönüyorum. Böylelikle istemeden yine duygusuz ve sitemkarca Galata’ya sırtımı dönmüş oluyorum.

  Yolculuğumun bundan sonraki kısmında çantamdan kitap çıkarıyorum (Genelde Kafka oluyor.) İncirli’ye bir durak kalana kadar ona gömülüp bazen de okuduğum kısımla ilgili çok düşünme ardından hiç düşünmeme belirsizliği arasında dalıp gidiyorum. Akşam çok daha yorgun şekilde aynı yerden geçene kadar Galata Kulesi hiç aklıma gelmiyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler