TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMerdiven arasındaki boşluk

  Merdiven arasındaki boşluk

  Avatar of mihriban acar
  Mihriban Acarhttps://haberton.com/
  Mihriban Acar, 1991 yılında Van'da doğdu. 2013-2021 yılları arasında sağlık sektöründe hizmet verdi. Atatürk üniversitesi Adalet bölümü mezunu. Şuan 3.sınıf uluslararası ilişkiler bölümünü açık öğretim üzerinden okumakta.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Merdiven arasındaki boşluk! Hayata gözlerini yeni açan bir bebek düşünün, gözleri ışıl ışıl parlayan ve ihtiyaçlarını giderebilmesi için yaptığı tek şey ağlama güdüsü olan bir bebek.

  Beyni ruhu bomboş!

  O bebeği tamamlayacak tek doğru his büyümesini sağlayacak tek unsur (Sevgi) hepimizin istediği ama onu verecek kalbin bulunmadığı yanlış insanlarla hayata merhaba diyoruz çoğumuz. Bu aslında hayatın yaşattığı en acımasız duygu, kısır döngüden ibaret herkes doğru anne babaya doğru bir aileye doğmuyor. Bir çoğunun hayattan istedikleri alma verme dengesi tutturamaması da buna dahil.

  Ve bu sevgisizlik, kişinin yanlış ailede dünyaya gelmesi kişinin karakterini oturma noktasında bazen, acı verecek noktaya gelebiliyor. Bu öyle bir his ki, yaşanılmayan o hislerin nasıl olduğunu hissettirebilmesi bile kişinin hayata bakışını tamamen değiştirip, oda ebeveyn olduğunda bebeğine aynı sevgisizlikle yaklaşacaktır.

  Merdiven arasındaki boşluk
  Merdiven arasındaki boşluk

  Aslında çoğumuz merdiven arası boşluğunda değil miyiz? Hani bir tarafı yüksek bir tarafı alçak ortasında kalan hislerimiz nerede duracağını bilmiyor çünkü öğretilmemiş kalbine dokunulmamış hep acıtmış, kırmış, üzmüş, ve ortaya katı sert bir karakter çıkmış..

  Hissedilmeyen duyguların mahkumu oluyor bedenimiz.

  Bu öyle istekli bir his oluyor ki öyle ulaşılmaz, öyle uzak oluyor ki kişi bu hissi sevgisizliği yaşamadan göçüp gidiyor bu dünyadan.

  Sevdiklerimize sevdiğimizi her an dile getirmeliyiz çünkü bazen onların bile unuttuğu veyahut söylemekten çekindiği yada öğretilmediği için kendini ifade etmekten çekindiği zamanlar olur, siz çekinmeyin yarın o merdiven arasındaki hisle baş başa kalmak istemeyiz.

  (Sevgiyle kalın, hissederek ve hissettirerek)

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler