TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaMalkara durmadan üretti

Malkara durmadan üretti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bekir Pakdemirli, Tekirdağ Türkiye tarımına, hayvancılığına gıda sektörüne omuz veren iddialı bir şehir. 18 yıldır biz destekledik hamdolsun Malkara durmadan üretti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şarköy’ün ardından geçtiği Malkara ilçesinde Süt Üreticiler Birliği’nde muhtarlar ve çiftçiler ile bir araya geldi.

Süt diyarı Malkara’da anlık süt kayıt sistemi protokolü imzası için bulunduklarını belirten Pakdemirli, “Sizler de biliyorsunuz ki Tekirdağ ve ilçeleri bakanlığımız için çok özel zira, Tekirdağ Türkiye tarımına, hayvancılığına gıda sektörüne omuz veren iddialı bir şehir. 18 yıldır biz destekledik hamdolsun Malkara hiç durmadan üretti. Dünyayı doyuran güçlü ülke Türkiye hedefiyle yola çıktığımız son 18 yılda Malkara’ya 675 milyon lira yatırım yaptık ve tarımsal destek verdik” dedi.

Bekir Pakdemirli, Tekirdağ Türkiye tarımına, hayvancılığına gıda sektörüne omuz veren iddialı bir şehir. 18 yıldır biz destekledik hamdolsun Malkara hiç durmadan üretti.

Ankara’dan, Malkara’ya ellerinin boş gelmediğini söyleyen Pakdemirli, “Güzel haberlerle müjdelerle geldik. İnşallah bu yıl Malkara’da 10 hektar arazide çalışma yaparak 26 bin 500 fidanı toprakla buluşturacağız. Orman köylerinde yaşayan 18 aileye 600 bin lira Or-köy kredi ve hibe desteği vereceğiz. Yine 3 aileye 100’er bin lira kredi desteği ödemesi gerçekleştirdik. Yılsonuna kadar tamamını hesaplarına yatırmış olacağız. Sosyal ağaçlandırma çalışmaları kapsamında toplam 1800 fidan dikeceğiz. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında da 30 kişiye istihdam sağlayacağız. Malkara’da halk dilinde ıslah projesi kapsamında da yaklaşık 1400 çiftçimize 4 milyon 800 bin tutarında destekleme ödemesini de dün itibariyle hesaplarına yatırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Yine bildiğiniz gibi pandemi sürecinde ÇKS başvurusunun tarihi 3 Haziran’dı. Yine ÇKS ön başvurularında e- çiftçi portalını kullanarak il, ilçe müdürlerine gelmeden e- devlet üzerinden yaparak sizden gelen talepler çerçevesinde son başvuru süresini 1 Eylül tarihine kadar uzattık, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Malkara hiç durmadan üretti

‘MALKARA PİLOT İLÇE’

Süt diyarı Malkara’da anlık süt kayıt sistemi protokolü için bir arada olduklarını ifade eden Pakdemirli, “Bakanlığımız ve Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği arasında yapılacak olan bu bilgi paylaşımı protokolü kapsamında Malkara ilçemizi pilot ilçe olarak seçtik. Bu protokol ile üretilen çiğ sütün miktarı, yağ, protein, PH değeri ve sisteme kayıtlı üreticilerin makine, ekipman, elektrik, su ile tüketim bilgileri anlık olarak müstahsil kesildiği anda bakanlık süt kayıt sistemine aktarılabilecektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bakan Pakdemirli, görüşmelerin ardından katılımcılarla toplu fotoğraf çektirdikten sonra Hayrabolu ilçesine gitti.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler